Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruals amyotrofik lateral skleroz

Soru:"Als, Amyotrofik Lateral Skleroz"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Als, Amyotrofik Lateral Skleroz"

36 yaşında bayanım depresyon geçirdim ve halen tedavi görmekteyim Sorunumun psikolojikmi yoksa nörolojikmi olduğuna bir türlü kanaat getiremiyorum buda depresyon tedavimi olumsuz etkiliyor ŞikayetlerimKollarda ve bacaklarda ağrı zaman zaman uyuşma, ayak tabanlarımda mantar enfeksiyonu sonrası gelişen karıncalanmaya benzer bişey sürekli kımıl kımıl mütemadiyen var yorgunluk sırasında titreme, çok çabuk yorulma, bacak ve ayağımda titreşim yapan bir parça gibi bir his, tüm vücutta kaslarda bir yere vurmuş çarpmış gibi genel bir ağrı sızı, yemekyerken çene kaslarında ve yutakta ve tümkaslarda ilk harekette yorgunluk saplanması (Göz kaslarımdada), sol bacakta dizden aşağı ürperti iğne gibi saplanan yanıcı ağrı, dizden aşağı 3 gün süren hafif ağrılı hafif kızarıklıklar,el ve ayak eklemlerinde ve kollarımda şakımabenzeri ağrılı,yanmalı uyuşmalar, bacaklarımda sürekli huzursuzluk aslında daha çok şeyler Nöroloji BeyinMR istendi sonuç "normal sınırlarda Serebral vs)Doktor keyfine bak bişeyin yok dedi Ancak ben bu ağrı ve şikayetlerden keyfe vakit bulamıyorum ve acaba ALSmi var diye bir soru beni kemirip duruyor Şikayetlerimin Fibramiyalji, HBS, MS, Romatizma, ALS şikayetleriyle çatışıyor(Bacaklarda kalp atışı gibi 1 defaya mahsus seğirmelerde var) Bunlardan sadece ALS için Beyin MR yeterlimi teşhiste, yoksa daha detaylı araştırmak gerekiyormu nörolojiden, yada gerçekten ağır bir depresyonmu (Nüksetmiş denildi) beni rahatsız eden beni yönlendirmenizi rica ediyorum Bu konuda gerçekten çok zor günler geçiriyorum Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim
ProfDr Safiye Bilgin

2704 21:50:30

Merhaba ALS için beyin MRı, tanıda gerekmez, buna EMG yapmak gerekir Ayrıca bazı kan tahlilleri de aydınlatıcı olur Arzu ederseniz sizi değerlendirebiliriz İyi günler _____ Prof Dr Safiye Bilgin _____ 0216 478 16 94

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com