Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruservikal spinal mrg

Soru:"Servikal Spinal Mrg"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Servikal Spinal Mrg"

sayın hocam cevabınız için teşekür ederimBengeçen gun bu boyun agrılarımdan dolayı tekrar doktora başvurudm fakat bu sefer bir fizik tedavi uzmanına gittimTahlilleri ve röntgeni gösterdım oda ciddi bir problem olmadığını soyledı ama yine ilerisi için MR ve pelvis AP istediPelvis Ap de sorun yokHerşeyın gayet normal oldugunu söylediMR sonuçlarına göre ise boynumda 3 adet fıtk oldgunu 2 sının başlangıç digerının ise 2 evre oldugunu söyledı ve 15 gunluk Fizik Tedavi uygulanmasını istediBoyunluk kullanımına gerek yok dedi ve ilaç olarak sadece Dicloflam agrı kesici verdiTansiyon için kadıyologa gıttım testler yapıldı bir sorun çıkmadı amam ilaç tedavisine başlışu a tansşiyonum 13/9 yada 12/9-8,5 şeklıde çıkıyor
Şimdi size MR sonuclarını gonderıyorum eğer beni aydınlatır ve yönlendirirsenınz seviniirimŞimdiden yardımlarına teşekür eder iyi çalışmalar dilerim

SERVİKAL SPİNAL MRG
Servikal lorodz normaldirPosterior vertebral hat düzügn ve kesintisiz izlenmektedir
SErvikal vertabların korpus yükseklıklerı ve sinyal özellikleri normaldirServikal intervertabral disklerde dejeneratif minimal T2 sinyal kaybı izlenmektedirc3-4 VE c5-6 DÜZEYLERINDE korda temas etmeyen santral building diskler izlenmektedir
C4-5 düzeyinde korda temas etmeyen, sol nöral foramen girişini dafif daraltan sol parasantal ılımlı protrüde disk hernisi izlenmektedir
Spinal korda yadanöral elemanlara baskı ayırdedilmemiştir
Bilateral nöral foramenlerr normal genişliktedir
SErvikal spinal kord boyutları ve sinyalleri normaldirFotok patolojik sinyal alanı ayda sirinks oluşumu gürlmemektedir
Kranioservikal bileşke olağan görünümdedir
Paravertbaral dokular normaldir

SONUÇ:C3-4 ve C5-6 santral building disk
C4-5 sol nöral foramen girişini hafif darltan sol parasantal ılımlı protürde disk hernisi

TEDAVİ: 14 Günluk fizik tedavi
İLAÇ: Dicloflam Agrı kesici
ProfDr Vural KAVUNCU

0502 02:10:57

Tansiyonunuzun normale dönmesine sevindim Servikal MRI sonuçlarında C4-C5 de sinir köküne yakın bir fıtığınız var Sinir kökünde bası yapıyor olabilir Buna karşın bu düzeyde fıtığı olupta hiç bir yakınması olmadan yaşamını süren pek çok kişini de olduğunu vurgulayayım
Bu forumda sizleri tıbbi konular hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz Beliril hastalıklarda uygulanan tedavileri bildiriyoruz Ancak doğru olmayan şey bu yazdıklarınızla tanı koymak ve tedavi düzenlemektir Bunu için sizi gören ve muayene eden doktorunuza güvenmek zorundasınız
Prof Dr Vural Kavuncu

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com