Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorumrb hocam ben samsundan yılmaz

Soru:"Mrb Hocam Ben Samsundan Yılmaz"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Mrb Hocam Ben Samsundan Yılmaz"

mrb hocam ben samsundan yılmaz size annemin rahatsızlığıyla ilgili soru sormak istiyorum annem 40 yaşında yaklaşık 20 yıldır sigara içiyor size raporunu aynen yazıyorum

Klinik bilgi:öksürük etyolojisi, bazallerde retikülonodüler dansiteler mevcuttur

her iki akciğerde üst loblarda amfizem lehine havalanma artışı alanları izlenmektedirayrıca yer yer sentrilobuler belirsiz buzlu cam şeklinde yoğunluk artımları izlenmekte olup küçük hava yolu hastalığına işaret edebilir
sol akciğerde üst lob apikoposterior, linguler segment anteriorda, sağ akciğerde bazal lateralde ve diyagrafmatik komşulukta yine bazal lateralde plevrayla ilişkili milimetrik nonspesifik nodüler dansiteler izlenmekteidrradyolojik takip önerilir

hocam bu akciğer kanserimidir lütfen yardımcı olun şimdiden cok teşekür ederim
YardDoçDr Özcan YILDIZ

2709 13:47:05

Sayın üye,Raporda bahsedilen lezyonlar sigaranın yaptığı zararlar gibi duruyor Tomografide kitle imajı yok Göğüs hastalıkları uzmanı size bilgi verecektir

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com