Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorufibromiyalji olabilirmi

Soru:"Fibromiyalji Olabilirmi ?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Fibromiyalji Olabilirmi ?"

Hocam biraz uzun olacak ama hastalığımı tam anlatmak istiyorum şimdiden özür dilerim
Ben temmuz ayında testislerimde aşırı ağrı hissetmeye başladım bir yolculuk sırasındaSonradan elle kontrol edince elime nohut bütüklüğünde bir kitle geldiİnternetten bakınca testis kanseri olabileceği yazınca iliklerime kadar korktum ellerim ayaklarım karıncalanmaya başladı uykularım kaçtı Üroloji doktoruna muayne olduğumda bana önemli olmadığını cinsel bir atık olan appendix olduğunu söyledi Ayrıca siperm ve ultrason sonucu varikoselde çıktı ikisini birlikte doktorum ameliyatı gerçekleştirdi Buraya kadar herşey normaldi
Ameliyattan sonra aşırı bir halsizlik sersemlik başladı Daha sonra göğsümde ağrılar oluştu Kardiyolojiye gittim, göğüs hastalıkları uzmanına gittim, genel dahiliyeye gittim, nörolojiye gittim yapılan muayne ve tetkikler normal çıktı Daha sonra bu ağrılar karnıma yayıldı iştahım kesildi şişme oldu kabızlık oldu Bu seferde kafayı tam bozdum ya bağırsak yada mide kanseriyim diye kafama oturttum Ne yaparsam yapayım aklımdan çıkmadı Buradaki bi prof doktora gittim gastroenteroloji Kolonoskopi ve gastroskopi yaptı duedenum ülseri,gastrit ve bağırsaklar için ibs teşhisi koydu Kafanı rahat tutman lazım yoksa ömür boyu sürer dedi
Ve son bir aydır ağrılar bel,sırt ve eklemlere kadar yayıldı İdrara çıkma sıklığında artık oldu yan ağrıları çekmeye başladım Hemen tekrar üroloji doktoruna muayne oldum Ne varsa yapmasını istedim Kan tahlillerinin hepsi, sedimantasyon, idrar tahlilleri ayrıca ultrason çekildi Böbreklerinde kum var ve biraz büyüme var dedi Bu büyüme için taş olabilir diye ivp çektirelim dedi İvp çektik temiz çıktı Daha sonra alt-üst bilgisayarlı tomografi çektirdik herşey normal çıktı(Bundan daha önce gittiğim doktorlarda bu tetkikler tekrarlanmıştı beyin mr-göğüs bt ve röntgen kan,idrar,büyük abdest tahlilleri)
Son gittiğim doktor bana psikolojik olduğunu bağırsaklardaki kabızlık ve gazın idrar yollarını zorlayıp ağrılar oluşturduğunu ayrıca psikiyatriden yardım almam gerektiğinisöyledi
Evet hocam biraz uzun oldu özür dilerim ama hastalığım bu şekilde gelişti Son bir aydır bu ağrılar sanki bütün vucuduma yayıldı Sabah kalktığımda sersem gibiyim sanki gece boyu iş yapmış gibi Sürekli halsiz hissediyorum kendimi Bacaklarım ağrıyor,dizimin arkaları ağrıyor,kalça yanları ve sırtla birleşen bölümlerde ağrı oluyor Ama bazen aklıma bişey gelmediği zaman çok iyi oluyorum Bana bi dr fibromiyalji olabileceğini söylediSizce problem nedir?
ProfDr Vural KAVUNCU

25 11:43:24

Fibromiyalji hastalarında sabahları yorgun ve halsiz olma, tutukluk olduğu ve vücutta yaygın ağrı hissedildiği doğrudur Ancak bu yakınmalar sadece fibromiyaljiye özgüğ değildir Sİzin de farkettiğiniz gibi ilk hastalığınız siz de fazlaca endişeye yol açmış ve beden sağlığınız konusunda takıntılıhale gelmişsinizBu kadar tetkik yapılmıi ve doktor görmüş, bu konuda endişe etmemeniz gerekiyor Ancak psikiyatri uzmanı tarafından da görülün Bu konuda profesyonel destek ihtiyacınız varProf Dr Vural Kavuncu wwwvuralkavuncucom

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com