Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorusafra kesesi polipleri

Soru:"Safra Kesesi Polipleri"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Safra Kesesi Polipleri"

Sayın Hocam merhaba ;öncelikle saygılarımı sunar hürmetle ellerinizden öperim
Ben 35 yaşındayım mesleğim atsubay 10 Haziran günü ANKARA Mevkii hastanesinde Karaciğerlerimdeki enzim yüksekliğinden dolayı ultrasyon çektirdiğimde Karaciğerlerimde yağlanma olduğu safra kesesi sağ duvarında 43 mm çapında polip ile uyumlu ekojenite izlenmiştir bulgusu ile karşılaştım doktorun tavsiyesi üzerine 6 ay sonra yani 24 günü GATA hastanesinde tekrar bir ultrasyon çektirdim bu ultrasyonda ise Karaciğerin parankim ekojenitesi Grade II yağlanma lehine artmış olup boyutları uzun aksta 179 mm ile normalden büyüktür
Karaciğer parankiminde solid veya kolistik lezyon saptanmamıştır Intrehepatik ve ekstrahepatik safra kanalları ile hepatik ve portal venler normaldir
safra kesesinin boyutları ve duvar kalınlığı normal olup safra kesesi fundusta 53mm , corpus posteriorda 63mm,81mm,corpus anterior 5mm ve boynunda 77mm boyutlarında kese duvarına fikse polip ile uyumlu modüler lezyonlar mevcuttur denilmektedir buna göre neyapmalıyım bana mutlaka ameliyat olmalısın Safra keseni almamız lazım derler şu an düşünce içerisinde bocalıyorum yapmam gereken en doğru hareketi bana iletirseniz inanın çok sevineceğim Allah sizden şimdiden razı olsun teşekür eder saygılar sunarım hoşçakalın
DoçDr Yusuf AKCAN

12 21:48:10

6 ay içerisinde poliplerde arttış var görünüyor bence de safra kese alınmalıdır sonuçta kese alınması ile bir sorun olmaz ancak poliplerde ilerleme var iken kesenin durması daha çok kafa bulandırıcı olacaktır ilerleyen zamanda safra kese kanseri riski olduğundan keseyi aldırmanızı öneriririm sağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com