Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bitti, dönemi, gıdada

Gıdada 'Bana Ne' Dönemi Bitti

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gıdada 'Bana Ne' Dönemi Bitti

Ağar, İzmir'de 12 bin gıda satışve toplu tüketim yeri olduğunu tespit ettiklerini bildirdi

Bu yılın başından itibaren gıda ve gıdayla temas eden malzeme

üreten işyerlerinin yaklaşık yüzde 71'ini denetlediklerini belirten

Ağar, satış ve toplu tüketim yerlerinin ise yüzde 8'ini kontrol

ettiklerini söyledi

İzmir'in gıda yönünden önemini artıran en önemli unsurlardan

birinin, Türkiye'nin en önemli gümrük kapılarından biri olduğunu

hatırlatan Ağar, şu bilgiyi verdi:''Bu nedenle her türlü ithalat ve ihracat işlemleri de yoğun şekilde İzmir Tarım İl Müdürlüğü'nce yürütülmektedir Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde faaliyet gösteren 12 ihracatçı birliğinin 7'si gıdayla ilgili konularda çalışmaktadır Kuru incirin ilk ihracatını

bugün gerçekleştirdik Sağlığımız açısından büyük önem taşıyan gıda

güvenliği için gerek üreticiye, gerek satıcıya ve gerekse tüketiciye,

kısacası toplumun her kesimine çok önemli görevler düşüyor Hepimiz

gıda güvenliği konusunda gereken özeni ve duyarlılığı göstermeliyiz''

Açıkta satılan, gıda üretim izni olmayan, vatandaşın sağlığını tehdit edecek, her türlü gıda üretim ve satışının kendilerine bildirilmesini isteyen Ağar, ''Bundan sonra gıda konusunda 'bana ne, benim görevim mi?' dönemi bitti En küçük şikayeti dahi bize iletin'' diye konuştu

Kaynak : Baypostacom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com