Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruvertigo mu üşütme mi

Soru:"Vertigo Mu Üşütme Mi..."

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Vertigo Mu Üşütme Mi..."

Ayağa kalkamıyorum Başım dönüyor Bunu üçüncü kez yaşıyorum Bakırköyde oturduğum için Çamlık Özel Hastanesine gittim Serum verdiler Vertigo olduğunu, orta kulaktaki taşların oynamasından kaynaklığını söylediler 3 hafta süren, yatıp, başı yataktan sarkıtarak uygulanan bir takım egzersiz hareketleri verdiler

Bu (yani üçüncü) rahatsızlığımdan önce temizlik yapmış ve çok yorulmuştum Yemek yerine bir tabak, çok soğuk karpuz yedim Aynı günün gecesi mide bulantısıyla uyım 2,5 saat istifra ettim Yine yatakta, başdönmesinden dolayı sağıma soluma dahi dönemiyordum İçtiğim suyu bile çıkarıyordum Midemi üşüttüğümü düşünerek Özel Çamlık hastanesine giderek dahiliye uzmanına durumumu anlattım İshal olup olmadığımı sordu Olmadığımı belirttiğimde, bu durumumu Vertigo rahatsızlığımın tetiklemiş olabileceğini söyledi Ancak hiçbirşey yemediğim taktirde başdönmesinin durduğunu, ayağa kalkabildiğimi anlattığımda, sorunumun mide üşütmesi olduğu sonucuna vardı Bunun üzerine serum verdiler

Lansor, Famodin Medpamid verdiler Eve döndükten 5 saat sonra, mide bulantısı için olan ilacı aldıktan hemen sonra başım dönmeye ve midem bulanmaya başladı Herhangi birşey yemiyor ve içmiyorum

Başım hala dönüyor, arada ter boşanıyor; sonra üşüyorum Ne yapacağımı bilmiyorum İlaçları da kullanamadım SSKlı eşiyim 56 yaşındayım 7 Ağustos Salı günü itibariyle iki gündür yatıyorum

Beni yönlendirirseniz çok sevinirim

DoçDr Yusuf AKCAN

080809:01:39

sayın üye
Baş dönmesi sizin durumunuzda bir kaç sebebi olabilir
akut gastroenterit veya sadece gastrit geçirmiş görünüyorsunuz aşırı bulantı kusma kandaki elekrolitlerideğiştirmiş ve bunlara bağlı baş dönmeleri olabilir elekrolitleri serm tedavisi ile yerine koymak etkili labilir

iç kulak iltihablanmaları (labyrintiti genellikle viral enfeksiyonlar sonrası olabilir) çınlama ile beraber başdönmesi yapabilir bazı ilaçların desteği ile 5-10 gün sürebilir

son olarak serebellum dediğimiz kafatası içinde denge ile ilgili organı besleyen vertebral arterdeki kan akımının bozukluğu da baş dönmesi yapabilir dopler ultrason çekimle bu tanı konabilir vasküler yetmezlik için ilaçlar verilebilir

Şikayetleriniz kendi işinizi gördürmeyecek kadar çok ise hastane de yatarak tedavi olmanız uygn olacaktır

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com