Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruspiral ve sezaryen ameliyatı

Soru:"Spiral Ve Sezaryen Ameliyatı"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Spiral Ve Sezaryen Ameliyatı"

hocam 3 sene önce sezeryan amelıyatı ıle doğum yaptım fakat hamıle kalmdan önce kılom 62 boyum 172 ıdıhamılelık suresınce tam olarak 41 kılo aldım 103600 gr ıle doğum yaptımve doğumdan bugune kadar 20 kılo verebıldım yanı suan 85 kıloyum bebeğimi 6 ay emzırdım baska hamılelık olmalı ve amelıyattan 3 ay sonra spiral takındım ana çocuk sağlıgında acaba kılo verememdekı sebeb spiral olabılırmı hormonlarımda da bır duzensızlık yokyapılan spiral kontrollerınde ıltıhaplaşma oldugu göruldubıde sezaryen amelıyat yerlerımın basında sol 15 mm sağ taraf 11 mılım olmak uzere kıstler oluşmuş bu durumda amelıyat dedı doktorum ama ben amelıyat ıstemıyorum ılaçla tedavı mumkun değil mi amelıyat yerlerımde sancı çok oluyor yuruyemıyecek kadar?spiral ve bu amelıyat konusuna açıklık getırırsenız sevınırım tşk ne olur yardım edın hıpokrat adına
UzmDr Ersan ŞENER

28 21:39:34

SelamlarNe yazık ki gebelikte boy kilo oranı yani vücut kitle indeksi normal olan kişiler de 17 kg ın üzerinde alınan kiloların ve eğer vücut kitle indeksi yüksek ise 7 kg ın üzerinde alınan kiloların verilmesi oldukça güç olmaktadırSizin gebeliğiniz sırasında aldığınız bu kiloların yoğun bir diet ve egzersiz verilmesi gerekirBu durum spiral ile kesinlikle ilgili değildirBahsettiğiniz sezaryen bölgesindeki kistleşmelerin derinliği ve içeriğine göre karar vermek gerektiğinden bu kistlerin mutlaka operasyonla alınması gerektiğini bulgularınızı bilmeden yorumlamak oldukça güçGeçmiş olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com