Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhbv dna karaciğer sirozu portal hipetansiyon

Soru:"Hbv Dna, Karaciğer Sirozu, Portal Hipetansiyon"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hbv Dna, Karaciğer Sirozu, Portal Hipetansiyon"

Hocam, hayırlı günler Yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim
adım Recep özer ,46 yaşındayım, 4 yıldır Kr,HBV hastasıyım2 yıldan bu yana doktorumuzun tavsiyesine göre zeffiix kullanıyorm periyodik olarak kontrollerime gidiyorum son yapılan HBVDNA sonucunda "saptamamaz" şeklinde sonuç çıkmıştır Bunun çok iyi olduğunu kullandığım ilacın etkisini gösterdiğini söylediler Ancak,ilacı kullanmaya 2 yıl daha devam etmem için ilaç raporu hazırlandı Hocam ,Bu ilaç raporunda tanı olarak şöyle yazıyordu "HBV infeksiyon+Karaciger sirozu+Portal hipertansiyon, evet ben bu tanıya biraz takıntı yaptım hocamayrıntılı bilgi verebilirmisiniz çok memnun olurumTeşekkür ederimefendim

DoçDr Yusuf AKCAN

0413:54:20

siroz 3 evredir child A, Child B ve Chid CChild A ilk evre bu evrede takip ve tedaviler devam ederChild B orta evrede karaciğer nakline hazır olmak açısından listelere başvurulurChild C de karaciğer nakli için harekete geçilmelidirbu evreler nereden anlaşılırChild-Pugh Skorlamasıburayı kullanabilirsinizancak gerçekte ilaç raporu için standart bir rapor olmasın sizinki yani gerçekten siroz varmı onu doktorunuza sormalısınızsağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com