Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhepatit tedavisinde interferon lamuvidine

Soru:"Hepatit Tedavisinde İnterferon+Lamuvidine"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hepatit Tedavisinde İnterferon+Lamuvidine"

Ben 26 yaşında erkek bir kronik hepatit B hastasıyımDaha önce de size durumum hakkında yazmıştımGastroenterelog tarafından bana biyopsi yapıldı,sonuç olarak kronik hepatit tespiti konulduDNA sonucum da 8526000 kopya U/I çıktıDoktor da tedavi başlattı ve bana Pegasy(Peginterferon-180 mikrogram/05 ml), Zeffix-100 mg ve Panadol ağrı kesici yazdıBu tedavi 1 yıl sürecekmiş ve bazen Ankaraya kontrole gidecekmişim(Doktor da Ankaraya gidecek,başka gasroenterelog yok burada)Benim sorum şu ki: İnterferon iğnesi tamam da hap ile ilgili olarak birçok forumdan da okuduğum kadarıyla hap kullanıldığı sürece virüsü baskılıyormuş;fakat bırakılınca ani bir yükselme ortaya çıkabiliyormuş(genel olarak)Bu durumda ben hapı iğne tedavisi bitince de mi kullanmaya devam edeceğim,ömür boyu gibi bir durum olabilir mi,verdiğim laboratuvar verilerine göre bu virüsü tamamen atma şansım nedir tahminen,Zeffixi aç mı tok mu kullanayım etkinlik düzeyi olarakŞimdiden teşekkürlerimi sunarım

DoçDr Yusuf AKCAN

2103 13:22:08

hepatit b tedavisinde tek başına interferon ve interferon +lamuvidine karşılaştıran çalışmaların net sonucunu söylemek zo önceleri bu birletelik daha faydalı diyen çalışmlar yayınlandı daha sonra ise fark yok hatta yan etki ve hasta uyumu açısından birlikte kullanım özerilmez diyen yayınlarda oldu

dolayısıyla doktor ve hastaların tercihi devem eden uygulama

tedavi bitiminde HBV eradikasyonu olursa lamuvidine kullanmanıza gerek kalmaz ancak virüs varlığı devam edecel olursa sürekli bir oral ilaç kullanımı verilecektir

lamuvidine aç veya tok alınabilir

sağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com