Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruben diyabetli miyim

Soru:"Ben Diyabetli Miyim?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Ben Diyabetli Miyim?"

sayın hocam annem 20 yıllık diyabetli ben 41 yaşında emekli hemşireyim arada şekerime baktırıyorm temuz ayında yükleme yapıldı 140 tan fazla çıktı diyetisyenin verdiği 1800kalorilik diyet listesiyle 81 ve 84 evde kendim ölçtüm geçen hafta açlık 112 tokluk 236 hastanede bakıldı oradaki aile hekimi glukopage başlamak istedi ben hemen ilaç almak istemiyorum vede sizce artık diyabetlimiyim sizce nasıl bir yol izlemeliyim diyete devam ediyorum fakat ben diyebetliyim artık şimdiden teşekkürler saygılar
DoçDr M Akif BUYUKBESE

01 21:05:45

Tokken bir kez 200 un uzerinde olmasi diyabet icin yeterlidir tanida Aclikta 2 kez 126 nin uzerinde olmasi gerekiyor Her hangi biri olmasi da yeterli ayrica Onemlisi diyabet gelismeden damar sertliginin baslamis olmasi O tyuzden enerjik yaklasim onemli Meformin uygun olur Kreatinin 1,4 un altinda olmak kosulu ile sabah aksam 1000 mg tok karna alirsiniz Gunde sadece diyabetiniz oldugu icin yani ayrica 45 dakika yuruyus yapiniz Saglikli besleniniz Ayrica HbA1c yi 3 aylik takiplerde kontrol ettiriniz Goz muayenesi, ayak muayenesi ve 24 saatlik idrarda protein degerlendirmesini de hatirlatalim Metformin bazen istah da azaltarak beslenme duzeyinizi kontrole yardim edebiliyor Bebek aspirini konusunu hekiminizle de konusunuzIyi gunler

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com