Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Gebelik & Doğum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anne, emziriyor, süre, uzun, zengin

Zengin Anne Daha Uzun Süre Emziriyor

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zengin Anne Daha Uzun Süre Emziriyor

Zengin anne daha uzun süre emziriyor [11122007]

İsveç Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü öncülüğünde Falun, Dalarna ve Uppsala Üniversitelerince 37 bin anneyle yapılan araştırma sonuçlarına göre, annelerin gelir ve eğitim durumları, çocuklarını emzirme süresiyle karşılaştırıldı Araştırma, İsveçli annelerin yüzde 72'sinin genel olarak çocuklarını ilk 6 ayda emzirdiğini gösterdi

Araştırma sonuçlarını değerlendiren doktor Renee Flacking, gelir düzeyi düşük, işsiz ya da eğitim seviyesi düşük anneler ile eğitim ve gelir düzeyi yüksek annelerin çocuklarını emzirme sürelerinin değiştiğini söyledi

Araştırmaya göre, eğitim durumu ve mali durumu daha iyi olan anneler çocuklarını, yoksul ve eğitim seviyesi düşük olan annelere kıyasla süre olarak yüzde 48 oranında daha fazla emziriyor

Eğitim ve gelir düzeyi düşük annelerin emzirme süresini kısaltan faktörler arasında stres, gıda çeşitliliğinin azlığı, hayat şartları ve sigara alışkanlığı gösterildiKaynak: Ntv-Msnbc - 21 Nisan 2007 Cumartesi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com