Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Gebelik & Doğum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
Âbenâ, anne, kimliğini, kolay, olduktan, sürdürmek

Anne Olduktan Sonra Â??Benâ? Kimliğini Sürdürmek Kolay Mı?

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anne Olduktan Sonra Â??Benâ? Kimliğini Sürdürmek Kolay Mı?

Anne olduktan sonra â??benâ? kimliğini sürdürmek kolay mı?
Anne olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklardır Biz kadınların hayatı AOÖ ve AOS olarak bir milada işaret eder Anne Olduktan Sonra apayrı bir kimlik edinir ve eskisine hoşçakal deriz farkında olmadan Peki bu kadar kolay mı eski benden vazgeçmek? Evet bazılarımız için gerçekten çok kolay Belki hormonlar yüzünden belki anne olmanın o tatlı sarhoşluğu yüzünden Gerçek nedeni pek umursamıyoruz çünkü bu çok güzel bir his Ta ki çocuğunuz kendi ayakları üzerinde durmaya başlayıp da biraz daha özgürlüğünü size tercih edene kadar Her zaman size ihtiyaç duyan çocuğunuz git gide size daha az ihtiyaç duymaya yani kısacası büyümeye başlıyor İşte o zaman silkelenip aklınız başınıza geliyor ve başlıyor ben kimim soruları Ve kendinizi yendiden keşfetmeye başlıyorsunuz enteresan bir şekilde Ben anne olmadan önce neler yapardım? Nelerden hoşlanırdım? diye geçmişe dönüyor, bazen bulduklarınızdan pek tatmin olmayarak yeni arayışlara giriyorsunuz Aslında eski size tamamen dönme şansınız da isteğiniz de yok zaten Çünkü annelikle birlikte kendinize muhteşem özellikler de katmış oluyorsunuz
Eğer bu durumu bir depresyona çevirmezsiniz bu gerçekten güzel bir duygu Tekrar kendinizi keşfetmek ve yeni ilgi alanları yaratarak kendinizi geliştirmek Bu şekilde çocuğunuzla kurduğunuz iletişimin farklı bir boyutunu da yakalamış oluyorsunuz aslında Hem bir anne hem de anne kimliği dışında özellikler barındıran bir birey olarak çocuğunuz ve çevrenizle olan ilişkiniz daha sağlıklı gelişiyor Bazılarımız bu kimliğini erken keşfederek mutlu olurken maalesef bazılarımız biraz geç kalabiliyor Özellikle arka arkaya çocuk sahibi olan anneler Aradan seneler geçip de gerek okul gerekse başka nedenlerden dolayı çocuklar evden uzaklaşmaya başladığında ancak bunun farkına varılabiliyor Vee tabii ki o zaman biraz da geç kalmışlığın getirdiği bir hisle bir bocalama yaşanabiliyor Herşeyin fazlası zarar mantığıyla yola çıkılınca galiba annelik de dozunda olmalı diye düşünüyorum Kendinizi sadece çocuklara endekslemek yerine onların da özgür bireyler olduğunu ve günün birinde yuvadan uçup gideceklerini baştan kabullenerek biraz da kendimiz için yatırım yapmalıyız Aslında bu davranışımızla biraz da çocuğumuza yol göstermiş olacağız Belki de ortak ilgi alanları bularak aramızdaki bağı sadece anne çocuk sevgisinden başka bir boyuta da taşımış olacağız Kendimizi mutlu kılacak ilgi alanları ve arkadaşlardan vazgeçmez ve yanına yeni güzellikler katmayı becerebilirsek çevremiz ve çocuğumuzla olan ilişkiler seneler geçse de güzelliğini koruyacaktır Çünkü onlara bizimle mecburen ilgilenme sorumluluğunu vermeyip bizimle birlikte hoş vakit geçirebilme güzelliğini sunuyor olacağız Yazımı burada noktalarken hepinize lezzetli ve eğlenceli günler diliyorum

[b]Lezzetli Seçenekler

Fırında Patates

Malzemeler
2 adet orta boy patates
1,5 çay bardağı kaşar peyniri rendesi
Tuz
Karabiber
Kırmızı toz biber (tatlı)
Mısır yağı

Yapılışı
Patateslerin kabuklarını soyduktan sonra ince halkalar halinde kesin
Siz fırın tepsisini yağladıktan sonra patates halkalarını boşluk kalmayacak şekilde yan yana dizme görevini çocuğunuza verebilir veya birlikte yapabilirsiniz
Çocuğunuz peynir rendesini ve siz de baharatları patateslerin üzerine eşit olarak dağıtın
200°C derece fırında üzeri kızarana kadar pişirin
Köfte veya et yemeklerinin yanında bu patates yemeğini rahatlıkla servis yapabilirsiniz

Öneriler
Pişirmeden önce üzerine sucuk veya sosis dilimleri ilave edebilirsiniz

Kaliteli Zaman Yaratmak

Çocuğunuzla geçireceğiniz zamana hem renk hem de nitelik katacak bir kitap önermek istiyorum bu ay Deneylerle Bilim, TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Çocuk ve Gençlik Kitaplığı'ndan, deneylere, gözlemlere yer veren eğlenceli bir bilim kitabı Kâğıt mendil suyun içinde kuru kalabilir mi? Rüzgârla çalışan bir vinç yapılabilir mi? Bitkiler nasıl büyür? Toprağın içinde neler var? Ekmek hamuru neden kabarır? Bütün bunları merak ediyorsanız, Deneylerle Bilim kitabını çok seveceksiniz

Kaynak: Bebek

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com