Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
daveti, evliya

Evliya Daveti

Eski 07-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Evliya Daveti

Arkadaşlar, bir çok arkadaş cin daveti vs ile uğraşıyor,

ancak bazı şeyler yapıldığı takdirde EhlULLAH ın ruhaniyeti orada hazır oluyor,

ALLAH dostuyla beraber olan ALLAH la beraber olmuş gibidir

Bir ALLAH dostu arkadaşsım vardı adı ömer , tasavvuf ehli bağlı görsen deli dersin, bir kere ona dedimki benim bir duam var kabul olsun için dua edermisin dedim olur dedi

Sonra ne dua ettim ben diye sordum ALLAH ın izniyle ettiğim duayı söyledi bana Bazen onu görür bazı şeyleri sorarım çok garip biri 15 senedir ismailağaya hizmetle meşgul

Bir kere sordum Hızır AS ı nasıl görebilirm diye dedi ki : O'nu görüp ne yapacaksın Onunla görüşüpde kazananın az olduğunu ve Musa AS ın bile kazanamadığını söyledi ancak bir alameti varmış gittikten sonra anlarmışsın için yanarmış

Bir de Eşyanın hakikatini nasıl öğrenebilirim dedim, (hani arabanla giderken lastik patlar sende kızarsın halbuki o lastik patlmasa biraz ilerde tırın altında parçalanacaktın gibi) dediki şu kitabı oku açılır ALLAH ın izniyle

Bu kitabın özelliklerinden bazıları:
İsmet GariBULLAH ks hazretleri Ravzai Mutahharada iken bir gece kendisine bir Melek heyeti gelir Derler ki sen yeryüzünde zikir ehlinin reisi seçildin
derki ben layık değilim, derler ALLAH dilerse layık eder
Sonra türki lisanla bir kitap yazmasını emrederler ve bu kitabı yazar manevi yardımla

Kitabı okumaya başladığınız anda meşayih(büyük şeyhler) bulunduğunuz yere geliyor hazır oluyorlar

Bundan dolayıdır ki mesela ifrit meselesi geçmişti forumda: en azgın iblis bile orada duramıyor ,,, çünkü Nur'un geldiği yerde nar duramaz
Bu işten anlayan arkadaş denesin isterse davetin en final yerinde açsın bir sayfa okusun

Sonra bir sayfa okuyan dervişin sıkıntısı kaldırılır buyruluyor bu fakir bunu bizzat yaşadı

Ayrıca eve girdiği anda evin havasının değiştiğini anlıyorlar, bir arkadaş almıştı pek şuurlu değildi 10 senelik davamız vardı çözülemeyen, kitap eve girdi 3 ayda gelişme oldu davada dedi

Büyük bir ALLAH dostu bu kitabı 6 sene günde yarım saat okuyan alim olur buyurmuş (ledün ilmi kastediliyor zannediyorum)

Mukaşefeyle ve tasavvufla alakalı böyle bir eser bulmak çok zor gerçekten
cinlere tarikat dersi verilmesine kadar zahir alimlerin hatırına bile gelmeyen birçok mesele var

Kitabın Adı:

Bunun davetle ne alakası var demeyim EHLULLAH ın gelmesinin yolları var biri yukarıda yazdığım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com