Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
elinden, kaçana, üzülme

Elinden Kaçana Üzülme !

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Elinden Kaçana Üzülme !

Elinden kaçana üzülme!!!

Adamın biri bir gün tuzak kurarak küçük bir kuş yakalamış Adam tam kuşu kesip yemek üzere iken kuş konuşmaya başlamış:
"Bu kadar zamandır pek çok koyun, inek yedin doymadın Şimdi 50 gramlık bir kuşu yiyip de doyacak mısın sanki? Beni bırakırsan sana üç nasihatte bulunurum, her zaman işine yarar Birincisini elinde iken söylerim, beğenirsen bırakırsın İkincisini şu damın üzerinde ve üçüncüsünü de şu ağacın tepesindeyken söylerim, ne dersin?"

Adam, kuşun teklifini kabul etmiş ve birincisini söylemesini istemiş
Kuş:" Sana her söylenene inanma!" demiş Adam bu nasihati beğenmiş ve kuşu bırakmış Kuş, damın üzerine çıkınca adam "ikincisini söyle bakalım!"demiş
Kuş:" Elinden kaçıp giden ve kaybettiğin şeylerin arkasından boş yere sızlanıp şikayet etme!" demiş Adam bu nasihati de beğenmiş ve bu sırada kuş ağacın tepesine konup: "hey adam, benim karnımda tam 300 gr ağırlığın da bir elmas vardı, onu kaçırdın!" deyince adam kendini yerden yere atıp kaçırdığı fırsat için dövünmeye başlamış

Kuş:" Sana her söylenene inanma demiştim, ama bu nasihatimi tutmadın Ben 50 grlık kuş iken karnımda nasıl 300 grlık elmas taşıyabilirim? Ayrıca elinden kaçan fırsatların arkasından boş yere dövünme dememişmiydim?"der

Bunun üzerine adam "hadi, üçüncüsünü söyle" deyince kuş: "sanki ilk iki öğüdü tutmuş gibi üçüncüsünü istiyorsun

Çorak toprağa atılan tohum yeşerirmi? Cehalet ve ahmaklık yırtığını hiçbir yama kapatmaz!" diye cevap verir ve uçup gider

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com