Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğlenceli, psikoloji, testi

Eğlenceli Bir Psikoloji Testi

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eğlenceli Bir Psikoloji Testi

Eglenceli bir psikoloji testi

Eglenceli bir psikoloji testi yapmak ister misiniz ? Eminim Kendinizi bu sayede daha iyi tanıyacaksınız
Öncelikle, Piskolojinin ne oldugunu bir göz atalım Bilmeyen yoktur ama biz genede bir hatırlatalım istedikPsikoloji insan ve hayvan davranışlarını inceleyen zihinsel süreçleri araştıran bir bilim dalıDaha geniş bir anlamda açıklamak gerekirse psikoloji yaşantımızın her yönü ile ilgili soru ve sorunlara cevap bulmaya çalışan bir bilimdir
Şimdi geçelim eğlenceli testimize İşte sorunuz Bir gün evinizdesiniz oldukça yoğun bir gün şöyleki
Hava kötü dışarıda yağmur yagıyorBalkonda çamaşırlarınız ıslanmak üzere toplamanız gerekir Aynı anda diğer yan odada çocuğunuz ciyak ciyak ağlıyorArdından aksilik ya bu gelince üst üste gelir mutfagınızın muslugu bozuk durmadan su akıyorVe buda yetmezmiş gibi tam sırası kapı çalıyor
Şimdi size bu testin can alıcı sorusu kişiliğinizi daha iyi tanımanıza yardım edecek olan nokta
Öncellikle hangi sorunu yada işi kendinizce halledersiniz ?
A şıkkı: Önce kapıyı açarak gelenin kim olduğuna bakarım
B şıkkı: Odada ağlayan çocugumu sustururum
C şıkkı: Islanmaması için balkondaki çamaşırlarımı toplarım
D şıkkı: Bozulmuş olan muslugu tamir ederek akan suyu durdurmaya çalışırım
Evet bu şıklardan hangisi size uygun olabilir cevaplaması sizden
Bunların ne anlama geldiğinide bir açıklayalım Kendinizi daha iyi tanıyın
Eğer tercihizi A cevap şıkkından yana kullanırsanızSiz oldukça dost canlısı birisiniz
Eğer tercihinizi B şıkkından yana kullanıyorsanızSizin için yaşantınızda en deger verdiğiniz şey aile kavramıdır
Yok ben C şıkkını kullanırdım diyorsanız eğer ,o zaman sosyal olmaya ve dış çevreye önem verenler kişiler arasındasınız
Gelelim son şık olan D şıkkına illada bunu yapardım önce derseniz ,siz o zaman oldukça para düşkünüsünüz çünkü akan su para demektir
Gerçi benim kendimi tanımam için bu gibi testlere ihtiyacım yok diye içinizden geçirdiğinizi duyar gibiyim ama itiraf edin bu test egleneceli ve bir okadar da bilinmeyenleri ögreticiydi esen kalın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com