Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
634, imparatorluk, sırrı, yıllık

634 Yıllık İmparatorluk Sırrı!..

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

634 Yıllık İmparatorluk Sırrı!..

Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi vefatından önce oğlu Orhan Gazi'ye böyle vasiyet bıraktı

"Ey oğul! Her işten önce din işlerine dikkat et Zira farizaya (farzlara) dikkat, din ve devletin güçlenmesine sebeptir

Din işlerini; dikkatli olmayan, itikadı bozuk ve doğru yoldan ayrılmaya yönelen, büyük günahlardan kaçınmayan, helala-harama dikkat etmeyen sefihlere ve ayrıca tecrübesiz kişilere bırakma, devlet idaresinde bu gibi kişilere verme!

Zira yaratandan korkmayan, yaratılandan hiç korkmaz

Büyük günah işleyen ve bunu devam ettiren kimsede sadakat olmaz

Böyle kişilerin sadakati olsa ümmeti olduğu Peygamber-i Zişan'ın sadık tebligatı üzere hareket eder de şer'i şerifin dışına çıkmazdı

Zulümden, bid'atten sakın

Zulme ve bid'ate teşvik edenleri devletinden uzaklaştır

http://wwwstargazetecom/foto/634-yillik-imparatorluk-sirri-2434/

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com