Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kadına, panpiş, yazdı, şiddetin, şifreleri

Panpiş Yazdı: Kadına Şiddetin Şifreleri!

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Panpiş Yazdı: Kadına Şiddetin Şifreleri!

Kadına şiddet sadece dayak değildir, ey gaflet içinde olanlar Kadına şiddet özgürlüğünün kısıtlanmasıdır, mahalle baskıdır,
Üzerine çocukluktan itibaren yüklenen kızlık zarı saçmalığıdır
Evlenmeden baba baskısı, evlendikten sonra koca baskıdır,
Bir çok kadın hayatını yaşayamadan, hayatın tadına varmadan bu dünyada göçüp gider,
Kadınlara gönüllerince kahkaha atmak bile yasaktır, çünkü fazla gülerseniz hafif kadın olursunuz
Her zaman derli toplu olmak zorundasınız
Sonra ne olur biliyor musunuz?
Baskıyla yaşayan bu kadınlar, mutsuz ve umutsuz ev kadınlarına dönüşür
Peki ne zaman değişir bu kader?
Değişeceğini pek sanmıyorum, en azından bir yüzyıl daha değişmez,
Bütün üçüncü sayfa haberlerindeki kadına şiddetin alt yapıları bundan ibarettir,
Erkek kadına hükmetmeye aılışk büyümüştür, canı isteyince döver, isteyince söver, hatta isterse bıcaklar, vurur, öldürür Çünkü hakkıdır, çünkü bu şekilde büyütülmüştür
Eee biraz da kadınlara gelelim,
Kadın da çanak tutar bütün bu olanlara, hep boyun eğer, zarif ve kibar erkek sevmez,
İlla ki maço olacak, kadının kılığına kıyafetine karışacak, kıskanacak, neredesin diyecek, hesap soracak, yani kadında da suç var erkek egemenliğini kesinlikle ister hayatında
Oysa ki erkek nazik olmalı, sevecen olmalı ve anlayışlı olmalıdır
Ama bu azınlıkta olan anlayışlı erkek grubu bu sınavdan geçemez, kadına "hött" demeyen erkek sınıfta kalır
Kadın, çile çektiren erkek sever, aramayan sormayan, aldatan, kaba saba erkek sever,
Şimdi bu yazıyı okuyan hiçbir kadın itiraz edemez bu yazdıklarıma
Çünkü bu kaçınılmaz bir durumdur
Mutluluk sadece hoşgörüde vardır, erkek seçiminizde nazik olanı, işinize karışmayanı tercih edin, bırakın kılıbık desinler, çünkü kılıbık erkek mutlu eden erkektir
Şiddete eğimli olan, hele ki kadına şiddete meyilli olan, ruh sağlığı bozuk olan demektir ki bu ilk başlarda size çekici gelse de, sonu çok ağır olacaktır
Ne istediğini bilmeyen erkek sizi hiç birzaman mutlu edemez
Özellikle bizim toplumumuzun insanlarında aşırı bir gerginlik sözkonusudur
Ben ülkem adına çok üzülüyorum,
ne kadar çabuk kırıyoruz birbirimizi, ne kadar kabayız bu konuda,
Oysa ki Mevlana bizim ülkemizde yaşamıştır, Nasrettin Hoca gibi değerli, sevecen insanlar bizim ülkemizde yaşamıştır
Neden bu kadar öfkeli ve sevgisiz bir toplumuz bilmiyorum ve çok üzülüyorum
Bence toplum olarak, toplu terapi görmeliyiz
Yani bu ilkokula gitmek kadar mecburi bir kural olamalı, çünkü buna çok ihtiyacımız var
Belki o zaman bu öfkeli halimizden kurtuluruz
Sevgilerimle
Hilal Cebeci
medyafaresi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com