Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ata, heyecanı, oyuncudan

4 Oyuncudan Ata Heyecanı

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

4 Oyuncudan Ata Heyecanı

Veda filminde Atatürk’ü canlandıran 4 oyuncu yaşadıkları heyecanı anlattı

Zülfü Livaneli’nin yazdığı ve yönettiği yeni filmi Veda 26 Şubat’ta vizyona giriyor Filmde Atatürk’ün 6-7 yaşlarını canlandıran Fikret Kaan Olcay, 14-15 yaşlarını canlandıran Bartunç Akbaba, 45’li yaşlarını oynayan Sinan Tuzcu ve son dönemlerini oynayan Burhan Güven, NTV’de Gülay Afşar’ın programına katıldı Atatürk’ü canlandıran 4 oyuncu yaşadıkları heyecanı anlattı:

Veda'dan son karelerFİKRET KAAN OLCAY (Ata’nın çocukluğunu oynadı): Atatürk’le ilgili bilmediğim şeyleri film sayesinde öğrendim Salih Bozok’un Atatürk’ün en yakın arkadaşı olduğunu bilmiyordum mesela Annem, babam, arkadaşlarım ve öğretmenlerim benimle çok gurur duydu

BARTUNÇ AKBABA (Ata’nın 14-15 yaş dönemini oynadı): Atatürk’ün liderlik özelliğini küçüklüğümde oynadığım oyunlardan görmüştüm Film çekimlerinde Atatürk’ü daha yakından tanıdım, çünkü hayatını yaşamış gibi oldum Onun yaptıklarını ben de yaptım İlk filmimde Atatürk olmak çok güzel bir şey

SİNAN TUZCU (Ata’nın 45’li yaşlarını oynadı): Anneannem bir Mevlana’yı bir Atatürk’ü oynamamı isterdi her zaman Mevlana’yı oynamıştım şimdi Atatürk’ü de oynadım Veda uzun metrajlı çekilmiş ilk Atatürk filmi Şimdiye kadar hep belgeseller çekilmişti Atatürk’ün kendi şahsi hikayesini anlatan ilk filmdir Veda Dolayısıyla çok ağır bir misyonu var Biz bu koşuşturma içinde Dolunay (Gerçek hayattaki eşi Dolunay Soysert, filmde Ata’nın annesi Zübeyde Hanım’ı canlandırdı) ve Sinan olarak bakamadık olaya Özge (Özpirinççi) ve Ezgi (Mola) bence mükemmel oynadılar Ben Atatürk’ün kadınları olarak hepsine hayran oldum Bu filmdeki Atatürk’ler olarak buradayız ama bu filmdeki kadın oyuncular son 50 yılın en iyi işini çıkardılar

BURHAN GÜVEN (Ata’nın son dönemlerini oynadı): Bir çok programda seslendirme yapıyorum Beni zaten hep Atatürk’e benzetiyorlar Beni görenler “Atam hoşgeldin , paşam hoşgeldin” diye seslenir Bir gün bir telefon çaldı, “Zülfü Bey bir film yapıyor ve Atatürk’ün son dönemini oynayacak bir oyuncu arıyoruz” diye Ben inanın ki heyecandan titredim Hayatımın en mutlu anı, çocuklarıma bırakacağım en büyük servettir bu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com