Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ching, değişimler, kitabı

İ Ching Ya Da Değişimler Kitabı

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

En azından 5000 yaşındaki I Ching, insan yaşantılarının tümünü içeren bir bilicilik kitabı Kehanet için kullanıldı, bilinçaltını keşfetmenin bir yöntemidir Simgesel altı-çizgiler ile yaşamdaki en güç sorunların, açmazların çözümü için bize yol gösterir Barış içinde, uyum içinde yaşamak istiyorsak hayatta uymamız gereken yasaları açığa çıkaran bir bilgelik kitabı olarak da okunabilir

Eşsiz ve büyük bir kitap, I Ching kendisini kanıtlar nedenlerle sunmuyor, kendini övmüyor, yaklaşılması kolay değil Doğanın bir parçası gibi keşfedilinceye dek bekliyor Ama kendini bilmenin, bilgeliğin aşıkları için doğru kitap gibi görünüyor

Bu kitap aşağı yukarı lise yıllarında elime geçmişti
rusca versiyonu uzun süre sevimli kitabım oldu ama sonra kendimi fazla kaptırdığımı anladım ve kehanetler bölümünü yırtıp attım Doğru çıkıyormuydu diye sorarsanız evet derim ama kendini fazla kaptırmamak lazım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-16-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

ee bende yok bu kitapkehanet dediğin ne ki merak ettimbenim kehanetimede bakarmısın
fal gibi oldu biraz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-16-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

sikke ve ya madeni parayla yapılır 3 tane aynısını bulmak lazım 6 kez kendin atıyorsun haftada 1 kez yapa bilirsin- aynı soru için yukarıda görmüş olduğun cetvelden uygun neticeyi buluyorsun
uzun biraz kişi kendi atmalı paraları

türk sitelerinde yok ben görmedim ama rus sitelerinde online yaplanı bile var

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-16-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Yorumcu I-Ching - D
Şöyle bir adres buldum bakmak isteyenler için ilk kez duyduğum için ne kadar doğrudur bilmiyorum Biraz basit hazırlanmış gibi geldi bana Ama yine de eğlenceli

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com