Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
Îmân, stresli

Stresli İman

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Stresli İman

Ne zamandır aradığım ve kitapçılarda bulamadığım kitap

Kitap tanıtım sözü
diİnançlı bir insanın stres karşısında ki tutumunu sorgulamak için yapılmış bir çalışmadır
Stres kuyusundan İman ipine tutunarak çıkamıyorsanız;
sorun kuyuda mı, ipte mi, sizde mi?
Bir gün Dünya'ya ait
büyük bir derdin olursa
Rabbine dönüp,
"- Ya Rabbi benim büyük bir derdim var!" deme
Derdine dönüp
"- Benim büyük bir Rabbim var" de

“İmtihan Dünyası” cümlesini defalarca kullandığı halde, ilaç kullanmadan duramayan insanların, hayata bakışlarında ki çelişkiyi anlatmak için kaleme alınmış bir kitaptır

Hayat yolunda hepimiz sıkıntılar yaşarız Tüm bu sıkıntıların hayatın – imtihanın bir parçası olduğunu ne kadar çok unutursak, o kadar çok bunalımlar yaşıyoruz
Hastalıklar hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Kanser, verem, ülser olmak hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Bir kaza sonucu sakat kalmakta hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Evlat acısı hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Fakirken zengin olmak hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Zenginken fakir düşmekte hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Ulaşmak istediğimiz hedeflere ulaşamamak da
Bir sınava girip o sınavı kaybetmekte hayatın – imtihanın bir parçasıdır
Tüm bu ve benzeri sıkıntılara sabretmek “imanın bir parçası” değil midir? İmanımız stresli ise, hayatımız da stresli geçiyor
Bu kitap yaşadığımız dönemin en önemli sorunlarından biri olan “Stres” üzerine düşünülerek meydana gelmiş bir çalışmadır Strese giren insan imansız değildir elbette Ancak tutunduğumuz iman dalı bizi hayatın sıkıntılarından (stresten) çıkartamıyorsa, iman dalına ne kadar sağlam tutunduğumuzu sorgulamak zorundayız
Sait ÇAMLICA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com