Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlaşma, büyüleri, kitabı, voodoo, şeytanla

Voodoo Büyüleri Kitabı Şeytanla Anlaşma

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

ruhunu şeytana sattığına gerçekten inanıyor musun?” diye sordum
“Evet inanıyorum,” diye yanıt verdi “Siyahsan inanırsın İnanmayanlar beyazlardır

h2o yayınlardan çıkan kitap ilginç ve yaşandığı iddia edilen hikayeler içinde voodoo felsefesini, büyülerini, muska yapımını ve iskambil fallarını akıcı ve anlaşılır bir dille aktarıyor Bu yanıyla hem bir kültürü kavrıyor hemde voodoo büyücülüğü ve şifacılığı hakkında pek çok şeyide öğreniyorsunuz
kitapta kara büyü, aşık etme, para kazanma gibi 10'larca büyü mevcut ingilizceden çevrilen kitap Ünlü voodo büyücülerinden el almış dr snake tarafından yazılmış
İskambil falları sunak yapımı, fal nazar ve büyü gibi pek çok başlık bulabileceğiniz kitap ben gibi bu alnla ilgilenenler için paylaşılmaya değer bir eser Resimler şekillerle konuyu aktarankitap 128 syf

--- Sonraki mesaj ---

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

imanını kaybetmeyen bir insan zaten büyü yapamaz yapmaya kalksa bile tutmaz
woodonun gerçekleşebilmesi için herşeyden önce inanmak gerekir felsefesi bu zaten
araştırdım bu konuyu daha önceilk kural inanmaktır woodo da
inanılan şeylerde belli zaten onlara inanırsan imanını kayberdersin ve yapılan büyüler işe yarar
bu woodo olayını anlatan bir film izlemiştim hem senaryo hemde konu açısından çok güzeldi çok iyi anlatılmış
başrollerinde kate hudsonun oynadığı iskelet anahtar ilgilenenlere tavsiyemdir izlesinler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

ıspanaknamık Nickli Üyeden Alıntı

imanını kaybetmeyen bir insan zaten büyü yapamaz yapmaya kalksa bile tutmaz
woodonun gerçekleşebilmesi için herşeyden önce inanmak gerekir felsefesi bu zaten
araştırdım bu konuyu daha önceilk kural inanmaktır woodo da
inanılan şeylerde belli zaten onlara inanırsan imanını kayberdersin ve yapılan büyüler işe yarar
bu woodo olayını anlatan bir film izlemiştim hem senaryo hemde konu açısından çok güzeldi çok iyi anlatılmış
başrollerinde kate hudsonun oynadığı iskelet anahtar ilgilenenlere tavsiyemdir izlesinler

imana dair olanları yoksaymıyorum ama insana dair olan herşeyi önemsiyor ve mesleye büyü ve büyücülük açısından değil bir kültür olarak bakıyorum
insanlann büyü ve benzeri şeylerle ilgilenmesini anlıyorum bana göre büyü mazlumun kendisine şiddet uygulayana arkasından ettiği beddua ve küfürdür yani çaresizlik içinde gelişen bir çare kültürüdür
bu gözle bakarsak günah yada sevap olması önemsizleşir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

holy Nickli Üyeden Alıntı

imana dair olanları yoksaymıyorum ama insana dair olan herşeyi önemsiyor ve mesleye büyü ve büyücülük açısından değil bir kültür olarak bakıyorum
insanlann büyü ve benzeri şeylerle ilgilenmesini anlıyorum bana göre büyü mazlumun kendisine şiddet uygulayana arkasından ettiği beddua ve küfürdür yani çaresizlik içinde gelişen bir çare kültürüdür
bu gözle bakarsak günah yada sevap olması önemsizleşir

büyüyle yoğrulmuş bir kültür amailkel toplumların hepsinde var bu geri kaldıkları için medeniyeti tanımadıkları için güçlerinin yetmediği şeylerde akıl ve mantık yerine bu tür işlerle uğraşıyorlarhalada devam ediyorlarsadece bumu yani hayır değişen dünya yüzünden bir çok eski sapkın büyüleri ve kurban törenlerinide yapamıyorlarbir ay öncesine kadar hala öyle zannediyordum baktım haberlerde hindistanda bir çocuk bu sapkın inanışlar yüzünden kurban edilmiş
bunlar cahil ve ilkel toplumların inanışları ne denli doğru ve güvenilir olabilirsemavi dinlerde de yasaklanmış ve yanlış bir uygulama olarak görülmüştüriyi büyü kötü büyü diye birşey olamaz
uygulamada ve mantıkta aynıdırbüyü yapanlar bunu sadece bir kaç saman ot ve iğneyle yapamaz
kendileriininde ifade ettiği gibi varlıklar aracılığıyla yaparlarbu varlıklarında ne olduğu zaten bilinmektebunlar büyü yapan insana sahip olur ve ne isterlerse onu yaptırırlar yoldaş olurlar yani ortak hatta ötesi patron olurlarinsanlar bile birbirlerini katlederken bu varlıklara ne şekilde nasıl güvenilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-15-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

yukardaki arkadasa katiliyorum, bunun kültür ile hicbir alakasi yok! bugün afrikada hergün binlerce insan kayboluyor ve vücud unsurlari kesilmis alinmis olarak su kanal agizlarinda ölü bulunuyor hicmi bunun belgeselini izlemediniz, afrikada hala yasak pazarinda insan parcalari satiliyor ve büyü icin kullanilmakta, sade insan degil hayvanlarda katlediliyor sirf belli bir organlarini alabilib kara voodoo ayini düzenleyebilmek icin büyünün iyisi kötüsü olurmu Allah askina?benim babacigimin uzaktan bir akrabasi varmis öyleki bu sahiz kurani ezbere biliyor, birgün babama diyorki, olurda bir gün bir kiza asik olur sana yüz vermezse, sacindan bir tel veya üzerinden bir parca kumas getir pesin sira köpek gibi uluturum onu babam genc delikanli tabi merak etmis nasil yapacaksin diye, gülerek cevab vermis: basdan kurani kenefde ters cevirib öyle ayetlerini yaziyorum, gerisinide sorma söylersem irkilir korkarsin allin buyrun burdan yakinsanirim buda bizim kültürümüz
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com