Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilköğretim, kimse, kitabındaki, soruyu, yanıtlayamadı

İlköğretim Kitabındaki Soruyu Kimse Yanıtlayamadı

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulları 3’üncü sınıflara dağıtılan ‘İlköğretim Matematik 3 Öğrenci Çalışma Kitabı’nda yer alan mantık sorusu tartışma yarattı Bu sorunun ilköğretim üçücü sınıf öğrencileri için ‘kazık soru’ olduğu belirtilirken Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'na iletme kararı aldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim Okulları için Hülya Nalan Mamaç Nevzat Ünsal ile Fatma Derya Yavuz’un yazdığı yeni müfredata göre hazırlanan İlköğretim 3’üncü sınıf Matematik Öğrenci Çalışma Kitabı’nın 85’inci sayfasındaki soru dikkat çekti Kitapta ‘İlginç’ başlığıyla verilen soru şöyle:
“Levent ve Bülent oğullarıyla balık tutmaya gittiler Levent oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu Bülent de oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu Toplam 21 balık tutulmuştu Levent’in oğlunun adı Mert’ti

- Bülent’in oğlunun adı nedir?

- Her biri kaç balık tutmuştur?”

TALİM TERBİYE KURULU'NA İLETİLDİ

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin yeni müfredatta ezberciliğin yerine çocukların araştırmaya yönelik bir eğitim görmelerinin hedeflendiğini söyledi Kitapta yer alan ‘kazık soru’ ile ilgili uzmanlarla değerlendirme yaptıklarını belirten Halil Şahin şunları söyledi:

“Sorunun soruş şekli rakamların içerisinde verilen bilgiler bir babanın evladının isminin ne olup olmadığı yok Herkesin soruyu görür görmez cevabı şu diyeceği bir şey yok Arkadaşlarımızla toplanıp konuyu Talim Terbiye Kurulu'na iletme kararı aldık

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

leventle bülent balıkları paylasamayıp kavga ettiler balıklar kavga esnasında suya düştü hiç balık kalmadı bülentin oğlunun adı da bülentti çünkü kendi ismini severdi

semra oldumu bu cvp

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com