Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bakmadan, gecme, ilginç, soru

İlginç Birkaç Soru Bakmadan Geçme!

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlginç Birkaç Soru Bakmadan Geçme!

TÜBİTAK’a gönderilen sorulardan bazıları şöyle:

-Yağmur damlaları aşağı düşerken, şekil olarak neden alt tarafı bombeli ve üst tarafı daha ince olur?
-Dünyanın ağırlığı kesin olarak hesaplanmış mıdır? Eğer hesaplandıysa kim tarafından ve ne şekilde?
-Bilindiği gibi meyve yemek sağlık açısından çok iyidir, fakat kiraz gibi bazı meyveler çoğu zaman kurtlanır; benim merak ettiğim bu kurtlar nasıl oluşuyor? Sonradan meyvenin içine girmiş olsa deliği olurdu, fakat böyle bir şey yok Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim
-Kargaların ömrünü merak ediyorum
-İstanbul’da beklenen olası depremin nereleri etkileyeceğini merak ediyorum Harita aradım, ama buladım
-Televizyondaki bir bilgisayar ekranı, neden aşağıdan yukarıya dalgalanıyormuş gibi görünür?
-Bacakta oluşan selülitleri gidermenin en sağlıklı yolu nedir?
-Hafif bir araba çarpmasında acının hemen değil de yaklaşık 5-6 saat sonra hissedilmesinin nedeni nedir?
-Küçüklük resimlerime baktığımda kafamın güzel olduğunu, fakat büyüdükçe çirkinleştiğini gördüm Bir insan kafası kaç yaşına kadar gelişir? Ve neden böyle şekil bozukluğu oluşuyor? Bunun çaresi var mı?
-Kitap okumaya başladığımızda, niye uykumuz gelir ağırlık çöker?
-Benim merak ettiğim, kar taneleri havada neden birbiriyle yapışmaz Toprağa veya yaprağa değdiği anda birbiriyle yapışma başlar?
-Güneşin merkezindeki sıcaklık kaç derecedir?
-Dünyanın çekirdeğinde sıcaklık ne civardadır?
-Elimiz soğuk suda uzun süre kalınca neden ağrıyor?
-Tavuklar niçin sarı veya beyaz gibi farklı renkte yumurtlarlar?
-Bazı sakızlar veya şekerler nasıl oluyor da ağzımızı serinletiyor?
-Karnımız neden guruldar?

Yanıtlarını vericem

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com