Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayeleri, rastlantı, yol

Yol Hikayeleri - Rastlantı

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rastlantılar yoktur, bilirim Bilirim de bazen bildiğimi unutur, herkes gibi bakmaya başlarım dünyaya Ardından birşey olur ve hatırlarım kendimi, nasıl baktığımı ve duraksadığım zamanları

İste öyle anlardan birinde yakaladı beni Daniel Elinde kitabıyla kah tapınakları incelerken kah kitabına bakarken yakaladı bizi rastlantı Tanıştık Kitap; Mısır`daki birtakım yerlerin, şehirlerin ve tapınakların insan bedeni üzerinde bulunan çakralara denk gelecek şekilde yerleştirilmiş halini anlatıyor Oturduk, konuşmaya basladık Tapınakların bize anlattığı şey hakkında Ve konuşmanın sonunda hemfikir olduk ki; etraftaki insan kalabalığından yükselen sesler cidden de buraların insana verdiği hissin üzerini kısmen örtüyordu İkimizin de arzusu aynıydı; tapınaklarda konuşulmaması gerektiği Hele de yüksek sesle Zira ses bir titreşim yaratır Ve o titreşim tapınakların titreşimine çarpar O çarpan etki de oraların büyüsünü yavaş yavaş bozar Piramitlerle ilgili okuduğum bir kitabı hatırladım, kitapta dünya üzerinde 7 adet dengeleyici piramit bulunduğu ve bu piramitlerin dünyanın enerji dengesini koruduğuna ilişkin bir bilgi vardı Ve o denge günümüz insanı tarafından bugün için bozulmuş durumdaydı

Her bir tapınak omurgalar üzerindeki ana çakraları değil ama diğer çakralara denk gelecek şekilde yerleştirilmiş Doğrusu bu bana cok çekici geldi Kitap Almanca yazılmış ama Türkçesini bulursam alıp mutlaka okuyacağım Bir kere daha anlamış oldum ki Mısır bu bakımdan hele de kadim bilgiler açısından önemli bir durak

Luxor`da kendi kendine konuşup gülen, görmediği halde hangi tapınaklara gideceğimizi anlatan adam geldi aklıma Nerden konu açıldı bilmiyorum, hiç bir zaman ne piramitleri, ne müzeleri ne de tapınakları görmediğini söyledi Hiç merak etmediğini ve kültürünü hiç sevmediğini Bugünün insanı işte böyle bir portre çiziyor Tapınaklardaki görevlilere göre turistler geliyor, duvarlara bakıyor, birtakım fotoğraflar çekip gidiyor İşte o kadar Caddelere bakıyorum, alışveriş dükkanlarını görüyorum, Nefertiti`nin anahtarlığa dönüşmüş hali, Horus`un kalemi, King of the valley oteli, Horus restaurant, Kleopetra sigarası, vs tüm bunlar sadece kullanılacak objelere dönüşen içi boş semboller Hepsi o kadar

Birileri de elinde kitapla sembollerin dilini anlamaya, düşünmeye, hissetmeye çalışıyor; Daniel gibi

Birden okuduğum bir şeyi hatırladım; `gerçek ve yalan bu dünyada birlikte akmaktadır ama birbirine karışmadan`

Cidden de öyle Herkesin yolu farklı Gerçek, dünyada her yerde kendini gösteriyor Çünkü o aynı ve bir Farklı dillerden, farklı kültürlerden de doğsa bir güneş gibi doğduğu yeri aydınlatıyor Ve almaya hazır olana yüzünü gösteriyor; çelişkiye yer bırakmaksızın

Ardından kızılderililerin bir sözünü hatırladım, gördüğüm insan manzaralarına cevaben; `` bu dünyada konu ne olursa olsun yalanla birlikte yaşayan birini görürsen onun için dua et; bil ki o yolunu kaybetmiştir

Selma Akar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com