Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
iyi, yaptım

İyi Ki Yaptım

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İyi Ki Yaptım

Küçük bir kasabanın 4 ayrı mahallesi varmış

Birinci mahallede''EVET AMA'' lar yasıyormuş Evet ama'lar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş Yapma zamanı geldiğinde ise''evet ama'' diye yanıtlarlarmışYanıtları hep yanlış olurmuş Suçu'da başkalarına atmakta ustaymışlar

İkinci mahallede''YAPACAĞIM'' lar yasarmış Ne yapacaklarını bilirlermiş Kendilerini yapacakları şeye adim hazırlarlarmış ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş Yasamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş

Üçüncü mahallede yasayan ''KEŞKE'' çilerin hayati algılama güçleri mükemmelmiş Neyin yapılması gerektiğini daima en iyi şekilde bilirlermiş ama maalesef her şey olup bittikten sonra''Keşke'' cilerin de basları hep kanarmış, duvara vurmaktan !

Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise''IYI Kİ YAPTIM''lar otururmuş ''Keşke''ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış ''Yapacağım''lar ''Keşke''ciler ile birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış''Evet ama''lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından,günesin erken saatte dogması gerektiğinden şikayet ederlermiş

''İyi ki yaptım'' mahallesinde ki insanların kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmamasıymışBu yüzden yasadıkları ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymuş

Bu hafta hep beraber ''İyi ki yaptım'' mahallesine taşınmaya ne dersiniz ?

Can DÜNDAR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com