Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
huzur, umut

Huzur Umut Ve Diğerleri

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Huzur Umut Ve Diğerleri

Huzur, sarı kanepede yatıyordu, derin bir uykuda olduğu belliydi Yüzü çok solgun gözüküyordu, neredeyse kanepeyle aynı renkteydi Sessiz sedasız uyuyordu Sanki çok yorulmuş, çok yıpranmıştı O uyuyor, saatler hızla akıyordu Günlerden 31 Aralık Salı'ydı

Sıkıntı, kanepenin kenarında yerde oturmaktaydı Birden ayağa fırladı Hızlı adımlarla odanın içinde turlamaya başladı Çok zayıftı, sanki vücudunda hiç et kalmamıştı, kendi kendini yiyip bitirmiş gibiydi Kafası karmakarışıktı Bir taraftan yürüyor, bir taraftan da düşünmeye çalışıyordu Ama kafasında hiçbir şey yoktu Huzur'a baktı, çok yorgun gözüküyordu, hem de çok yorgun

Ela içinde bir sıkıntı hissetti Sanki biri gözlerine doğru çılgınca yaş pompalıyordu 'Offf yaa,' dedi 'Nerden çıktı şimdi bu sıkıntı? Ne kadar da huzurlu hissediyordum kendimi biraz önce!' 'Kendine gel, kov şu sıkıntıyı," diyen cılız bir ses duydu içinden Güzel şeyler düşünmeye, güzel şeyler umut etmeye çalıştı İşine döndü

Sıkıntı, Huzur'a baktı, ezeli düşmanına İşte şimdi aynı odadalardı Gücünü ispat etmişti Sıkıntı Huzur, Sıkıntı'yla mücadeleye dayanamamış, yorgun düşmüştü Sıkıntı da yorulmaya başladığını hissetti Koltuğa oturdu Uykuya daldı

"Hisler Odasına", Umut gülümseyerek girdi Sabahtan beri Huzur'u arıyordu ama bir türlü bulamamıştı Ela'nın yeni yıla Huzur olmadan girmesini istemiyordu Onu kanepede yarı baygın uzanmış görünce şaşırdı Normalde dinlenmek nedir bilmeyen, insanların içinden çıkmamak için Umut'la birlikte direnen Huzur, şimdi derin bir uykudaydı Koltukta oturan Sıkıntı'yı görünce şaşkınlığı arttı Umut'un Sıkıntı da yarı baygın bir haldeydi

Ela eşyalarını toparlayıp işyerinden çıktı İçindeki sıkıntı sanki biraz hafiflemiş gibiydi ama birileri yüreğini mengeneyle sıkıştırıyormuş gibi hissediyordu Yeni yıla bu duygularla girmek istemiyordu 'Belki geceyi tek başıma geçirecek olmanın sıkıntısı basıyor içime,' diye düşündü Hüzünlü bir şekilde servise bindi Servis eve doğru hareket etti

Umut ne yapacağını şaşırmıştı Huzur'u uyandırmayı denemiş ama başaramamıştı Bir taraftan da Sıkıntı'nın uyanmaması için sessiz hareket etmesi gerekiyordu Saatler hızla ilerliyor, yeni yıl yaklaşıyordu 'Ela böyle sıkıntılı, belirsiz duygular içinde girmemeli yeni yıla,' dedi kendi kendine Huzur'un yanaklarına renk gelmeye başlamıştı ama onun uyanmasını beklerse her şey için çok geç olabilirdi Hızla "Hisler Odası'nı" terk etti ve Kalp ile Aklın beraber yaşadığı odaya doğru koşmaya başladı

Ela eve girer girmez, her yılbaşı gecesi giydiği kırmızı pijamalarını geçirdi üstüne Önceki gün aldığı kırmızı şarabı açtı, yanına peynir dilimledi, küçük bir kaseye tombul bademleri boşalttı ve camın kenarındaki büyük koltuğa oturdu 'Telefon falan çalmasın bu gece kendimle baş başa kalmak istiyorum, sıkıntım ve ben,' diye düşündü Yavaş yavaş şarabını yudumlamaya başladı 'Hayat ne kadar da anlamsız' diye geçirdi aklından

Odaya hızla giren Umut, Kalp ve Aklı şaşırtmıştı Ne oluyor demelerine kalmadan, Umut anlatmaya başladı "Ela'nın huzurunu, sıkıntı sağlam bir mücadele sonunda kaçırmıştı" Ela'nın "Hayat ne kadar anlamsız!" cümlesini fark eden Akıl da Ela'nın çok sıkıntılı olduğunu onayladı Umut, bana yardım edin diye yalvardı her ikisine de, Ela böyle girmemeli yeni yıla Kalp, Akıl ve Umut çalışmaya başladılar; Ela iyi şeyler hissetsin, iyi şeyler düşünsün, umut etsin diye

İkinci kadehi dolduran Ela, camdan dışarı bakarken, çöp toplayan, üzerinde paltosu olmayan adamı gördü 'Ne kadar şanslıyım aslında,' dedi kendine; "Şu an ben de sıcacık evimde oturmuş şarap içeceğime, çöp topluyor olabilirdim" Şükretti Bir ambulansın acı siren sesi düşüncelerini böldü "Allah'ım ya hasta olsaydım? Ben de rahat koltuğumda oturmuş hayat ne kadar anlamsız diye düşünüyorum utanmadan" diye düşündü Telefon çalmaya başladı Ailesi arıyordu, yeni yılını kutlamak için Telefonu kapattığında gülümsüyordu Tek başıma yeni yıla giriyor olsam bile, sağlıklı olmam, ailemin varlığı, çalışıyor olmam aslında huzurlu olmam için yeterli dedi kendi kendine Daha iyi hissediyordu kendini şimdi Bütün bunlar olmasa bile Ela olarak var olmak bu dünyada gerçekten güzeldi Kendini rahat hissediyordu artık Ela yeni yıla "Hoş geldin huzur, güle güle sıkıntı," diyerek girdi İçinde yeni umutlar yeşermişti yeni yıla ilişkin Gülümsedi Yeni yıl çoktan gelmişti Umutluydu

Huzur sarı kanepede uyanmış, karşısında duran Umut, Kalp ve Akla gülümseyerek bakıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com