Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ruhum

Ruhum

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ruhum

Ruhum, kapalı kapılar ardında kilitli

Denize nazır bir yerde bıraktım bedenimi

Benden ayrıldığında çok uzaklarda olacağını fısıldıyordu kulağıma

Korkmadım onsuz olmaktan ve belki de kavuşma ümidiydi benim ki

Dön deme çabası

Kırgın değilim ruhumu bedenimden ayırmayı başarana

Üzgün değildim kaldığım uzak diyarlarda
İnsan bazen vazgeçer sevdiğinden, ruhuna eşdeğer saydığı da olsa…

Ayrılıklar da ölüm gibi gelmez mi zaten hep
Derin bir acı hissetmez mi insan

Çözümü zor olan sisli sokaklarda çaresizce dolaşmaz mı?

Mecbur hisseder kendini başını alır gider, geride sadece loş hüzünler, iç sızlatan anılar, kalır

Ne yapmalı sorusunu defalarca kendine sorar, o kadar sorar ki tek başına yalnızlık oyununu oynamak istemez

Sahneye çıkmak zorundadır ama

Perde açılır Ruh, kapalı kapılar ardında kilitlide olsa, biraz aralar kendini

Ama yorgundur, ürkmüştür, kendinden emin değildirYalnızlığı önünde sonunu göremediği bir yol olmuştur

Karanlık bir sahnede başlar oyun, bu aslında ruhun bedene savaşıdır

Ruh söze başlar: Yıprandım ey beden Sevdim riyakarlık gördüm, sevdim sevdiğimden emin, ama ne buldum kırık dökük ruhlar gemisi Yıkıntı yürekler, kayıp düşler, kendi olmayıp başka maskeleri yüz seçenler Buna rağmen sende can bulmalı mıyım?

Ardından Beden söze girer : ‘ Biz bir insanı insan yapanız Bunun farkında mısın? Sen ve Ben birlikte olamazsak nasıl ayakta durur insanoğlu

Ruh sinirlenerek: nsanoğlunun ayakta durup durmaması umurum da değil artıkNe gördüysem gene onlardan gördüm Varlığımı bertaraf ettiler Kendimi ağlar olarak buldum, gece yarıları sokak aralarında Sabahlara kadar dolaştım rahatlamak adına Sonra deniz Denizle dertleştim biraz Hırçın dalgalarında o bile kendine göre haklıydı ben haksızken

Sonra rüzgar Bana dokunamazsın derken tamSana dokunma gayreti içinde değilim diyerek geçti gitti Ben sensiz bir hiçmişim Tüm varlığı idare eden benKoca bir Hiç! Ben olmasam sen yoksun Soyut ve her şeyi çeken niye ben?

Beden geri çekilir gibi olur ve Evet, haklısın galiba, bu kadar çabuk pes etmek ama haklısın Ne zaman sen benden gitsen artık tutmayacağım seni! Bu sefer kazandın Ruh

Bu sefer sen Kazandın! Özgür olmayı hak ediyorsun sen Benden ayrı olmayı Ben insanı yürütürüm Sen durup, düşündürür, duygular buhranına sokar çıkarsın Bu sefer sen kazandın Ruh Özgürsün

Yağmur KineS

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com