Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bende, inandım, seveceğim, yok

Seni Hep Seveceğim Yok Ya Bende İnandım

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seni Hep Seveceğim Yok Ya Bende İnandım

bir düşüncem var ki:nicedir dilimin ucunda:tutamıyorum
neyi mi?
şunu
'seni hep seveceğim' sözü var ya galiba bazen parlak bir şalla örtülmüş sevgisizlik ifadesi olup çıkıyor
en iyi haliyle bir uğurlama sahnesini andırıyor bu söz
kadın geminin güvertesinde el sallıyor,gözlerinde yaşlar
adam sakin,rahat
fakat birden limandaki kalabalığın arasından koşar adım gecerek kadının kendisini duyabileceği bir yer buluyor ve bağırıyor:
'unutma,seni hep seveceğim'
böyle bir sahne işte

bende soruyorum size işte söyleyin:'seni hep seveceğim ' derken yüreğimiz ne haldedir?(coğu kez pörsümüş,yorulmuştur)
seni seviyorum 'un canlı,kıpır kıpır,atılgan yüreğiyle seni hep sevecegim'in gevşekliği arasında müthiş fark vardır
o arzulu günlerin altından çok sular akmıştır artık
ve belliki 'seni hep seveceğim' in kalp kırmamaya özen gösteren,gecmişte yaşananlara saygıya dayanan ve alışkanlıklara selam gönderen mutedil cagına gecilmiştir

'seni hep seveceğim'
nasıl bir yenilmişlik duygusu yayılıyor dimi?
nasıl burada şimdi biten sevgiyi itirafdan kaçınmak üzere kendi kendimize uydurduğumuz bir masal tadı taşıyor değil mi?
ve yinede neredeyse haince bir bağlılık,saldırganlık,bir elde tutma duygusu bu:'seni hep seveceğim'

'yok ya'birdenbire böyle karşılık verseniz camlar kırılacak,sırlar dökülecek
ama yapılmaz ,yapamazsınız

aşk sözcükleri asıl olarak şimdiki zamana aittir
aşk şimdiki zamanda doğar,yaşar ve ölür
yatırımcı değildir aşk,geleceğe yatırım yapmaz,bugunu kazanmak ister,kaybederse şimdi kaybeder
sivilcelerini tedavi etmez aşk,sıkar kanatır
kumbarası yoktur,biriktirmez aşktersine harcarkeyifle,hesapız kitapsız harcaren çokda zamanı,dakikaları,saatleri,günleri,aylarıtut maz, saklamaz,sakınmaz
sigortalamaz aşk,garantilere inanmaz
ama sigortasını attırır insanı,bütün garantilerini yakar
seveceğini kimse bilmez,çoşkuyla,inatla,köpüre köpüre söylense bile bilinmez

sorulacak soru şudur:seviyor musun şimdi?burada buanda seviyormusun?sen ondan haber ver

'seni hep seveceğim' dendiğinde size,dudaklarınız kitlenir belki ama itiraf edin;aklınızdan şunlar gecmez mi?

gönlümü alma,başımı okşama

başka sevdalara doğru yelken açışının bendeki acısını hafifletmeye kalkma

kendini aldatma

lacivert lafların,şairane duygusallıkların ardına sığınma
beni şimdi seviyormusun? onu söyle

hep i hiç i daima yı bırak ne olursun

o konuda sözü varsa eger, zaman söylesin
sen sus

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com