Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babam, çatlı, söz

Babam Çatlı Son Söz

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Babam Çatlı Son Söz

ÖLDÜKTEN SONRA VURDULAR BENİ

SONSÖZ

8O'lerde patlayan memleket kavgası olaylarında, akılcı ve ıhman bir politikayla "emirde robot fikirde kulis" teziyle efsaneleşen Başkan;

Birinci adam adaylarının koltuk sevdası üzerine, memleket adına "yararlı" olan ancak "sakıncalı" yapılan, sırtından vuru¬lan Reis;

Ülkemizin savunma reflekslerini Çatlı Teşkilatı çatısı altında sevk ve idare etmekte başarı sağlayan Lider;

Görev adamı kimliği ile yıkıcı terör örgütlerine karşılık yılmadan mücadele veren, tasarlanan operasyonları bizzat planlayan Beyin;

Kürsüden seslenmekle vatan kurtarma demagojisini işleyen kıyak takımlı, cilalı ayakkabılı menfaat avcılarının tersine "gizliden gizliye" başarıyı elde eden memleketimizin isimsiz kahramanı;

Karanlık dünyalara uçurulan bir haberle komplolara uğrayan, gizli servislerin ipini tuttuğu yalancı şahitliğe restini çeken, bu nedenle de birinci sınıf işkencelere maruz bırakılıp, deşifre edilen Abdullah Çatlı;

Bir dönemlerin "Aranmayanı" ancak vakit tamamdır diye siciline iliştirilen "unutulunca harcanır, karşı koyamayınca yola gelir?" düşüncesiyle dört duvara mahkum edilip ancak duvarları yedi yıl sonra nihayet yıkan Galip Adam;

90'larda memlekete biçilmiş sistemin çıkmazı ve uşaklarıyla hesabı olan, bunları dize getirirken hayatıyla bedel ödeyen Aydın Şahsiyet

Bir düşünürün dediğine göre; öldükten sonra unutulmak istemiyorsanız ya okumaya değer birşeyler yazın yada yazılmaya değer şeyler yapın

Senin okunmaya ve yazılmaya değer efsaneleşmiş hayalı nın eğer bu kitap bir adımıysa Ne mutlu bana

Sistemperverler seni alacaklı gönderdi Ama kimse bu dün ya da fani değil baba

Vefatından iki hafta evvel özel ve derin bir sohbet esnasın da dile getirdiği bir sözü:

"Avrupa'yı hoplatacak gücüm var Kaldı ki Türkiye'yi hoplat mayayım"

Abdullah Çatlı

Uygulamaya getirdiği operasyonlara ithafen söylemiştir: "Düşmanım inkar edenlerdir Bu nedenle yaptıklarımın ininnetini beklemiyorum ve hayati bir mesele olmadıkça açıklanmasına müsaade vermiyorum"

Milliyetçi

Gizli servislere karşı restini çektiğine dair bir düşüncesi: "Hayatın bana öğrettiği en doğru yönüm dürüstlüğümdür öğretemediği ise kalleşlik"

Reis

1977-78 ÜGD Kongresinde söylenmiş bir sloganı: "Emirde robot ama fikirde kulis"

Başkan

Hayatını ele alan bir sözü:

"Onurumla yaşadım Eğer taviz verseydim mevkimi koruyamazdım"

Lider

3 Kasım habercisi olan son telefon konuşmamız: "Kızım sana bırakabileceğim en büyük mirasım yaşadıklarimdir Başını hiçbir zaman eğmeyeceksin"

Babam

Gökçen Çatlı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com