Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşklar, prematüre

Prematüre Aşklar

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Prematüre Aşklar

- Her çiçek mevsiminde açar, beni neden erken çağırdın, diye sordu kadın

- Bilmiyorum, seni bu mevsim yetiştirebilirim sanmıştım ama sen soldun, diye cevap verdi adam

Tutunamıyor aşklar gündüzlerin maskeli yüzlerindehep geceleri bekliyorlar, gecelere susuyorlar, gecelerden medet umuyorlarKapının her çalınışında, acaba kim, sorusu yerini, acaba hangi aşk, sorusuna bırakıyor ve aşklar umutların içinde yaşam mücadelesi verirken, insanlar bu mücadelenin içine umut depolamaya çalışıyor “Umutlarımı kim rehin tutuyor?” diye bağırıyor birisi Kimse duymuyor, cevap vermiyor ve rehin tutulan umutlar bağırışların içinde kimliğini ve sahibini arıyor Alt alta verilen ilanlar göze çarpıyor gazete köşelerinde:

- Umudumu kaybettim, hükümsüzdür

- Aşkımı kaybettim, hükümsüzdür

- Kendimi kaybettim, hükümsüzdür

Çoğalıp gidiyor ilanlar, okuyanların şaşkın bakışları arasında Herkes kapsama alanı içinde aşklar yaşamak istiyor ama çekim alanının içine girmeye korkuyorÇelişkiler hayatımızın öğütülmemiş yüzü Kendi yüreğimizle bile bazen çelişkiye düşüyoruzİşte bu yüzden hep korkuyla besleniyoruz ve sağlıksız aşklar getiriyoruz dünyaya Normal kilosunda olmayan, çelimsiz ve prematüre aşklarHerkes yaşayacağını söylüyor, biz yaşayacağına inanarak dualar ediyoruz ve kötü haber bir anda geliyor kulaklarımıza; “üzgünüz,aşkınızı kaybettik!” Ne ağlamak geri getiriyor kaybettiklerimizi ne de ağıtlar yakmakÇünkü bizler korkuyla besleniyoruz ve bu böyle devam ettikçe, sağlıksız aşklar hep bizimle olmaya devam edecek

Tutunamıyor aşklar gündüzlerin maskeli yüzlerinde “Aşklarınızı tutun ve korkutmayın” diye sesleniyor bir çocuk “Geceleri beklemesin aşklargündüzleri de soyunabilsinler” diye karışıyor biri “ve kapsama alanı içinde yaşasınlar” diye ekliyor yaşlı bir amca

Gülümsüyorum

Gün ağaracak bir kaç saat sonra,maskeler takılacak, göz yaşları silinecek ve gülümsenecek Bu yüzden vakit geç olmadan çelişkilerimi öğütüyorumumutlarımın içinde mücadele eden gözü pek yüreğime hayat öpücüğü veriyorumHükümsüz kalmasın hiçbir duygu ve us’ların derinliğinde kaybolmasın duygular, bunu inatla istiyorumTüm şehirler uyurken,ben, ben oluyorum; tüm şehirler uyanıkken ben de herkese benziyorumBir iyi geceler öpücüğüne hiç alışkın olmadığım kadar ihtiyacım varÖyleyse değişecek her şeyİnsanlar gündüzleri sevişecek ve gün yüzlü aşklar gelecek dünyayainsanlar gündüzleri sevişmeyi öğrenecek ve utanmayacaklar yüreklerinin çıplaklığındanBu yüzden, herkes adına, kendi sesimden haykırıyorum ve olmasın diyorum prematüre aşklar:

“eş ruhum, nerdesin? mevsimindeyim bir çiçeğin

Pelin Onay

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com