Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denize, doğru

Denize Doğru

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Denize Doğru

Artık seçimimi yapma zamanı gelmiştiYa koşacaktım denize doğru vazgeçecektim her şeydenBensiz de devam edebilirdi hayatBen olmasam da dönerdi Dünya nasıl olsaZaten dememiş miydi şair: en fazla bir yıl sürer

yirminci asırlılarda

ölüm acısı(Nazım Hikmet Ran)

Ama koşmak da vardı ters yöne doğruÖlümün tam tersine,hayata,hayatıma…Her şey bu kadar kolay mıydı?Bırakabilir miydim,vazgeçebilir miydim ilk darbede?Ben değil miydim tüm gücümle haykırarak:Arkadaşlar kanımızın son damlasına kadar savaşacağız,ölüme kadar, ölene kadar savaşacağız!diyen?Bu muydu benim kanımın son damlasıKıçı kırık bir kurşun, üç beş kişinin altında ezilmek beni sözümden döndürmeye yeter miydi?Yooo,yok öyle yağma60 doğumluydum ben77 mayısından bir demir parçasına da yaşamımı vermeye de hiç niyetim yoktuHele benim yaşımdaki,daha 17 sinde eren insanlar gözlerini kırpmadan darağacına giderken benim bunu yapmaya hakkım olamazdıYaşamalıydım Kendim için değil,ailem için değil,halkım için yaşamalıydımKurtarılacak onca yaşam varken birde benimkini vermenin yeri miydi?

Seçimimi yaptımKoşamaya değil uçmaya başladım yedi tepeye doğruBağrına bastı beni İstanbulSımsıcak göğsünde uyuttu beni saatlerceSultanahmetiyle,kızkulesiyle,Haliciyle, tophanesiyle,dolmabahçesiyle…Ve bana yaşanacak baharları gösterdiElleri nasır tutan mutlu insanlarıyla,sokaklarında özgürce koşan çocuklarıyla ve benliğini bulmuş gençliğiyle Mırıldandım kendi kendime:Yaşamak budur ve bunu başarmak için sevmelidir insan yaşamı

Gözlerimi açtımKan dolmuştu gözkapaklarıma aldırmadımAyağa kalktım kan kustum, umurumda değildiEtrafımda yüzlerce ölü,yaralı insan vardıYürüdüm,yürüdüm,yürüdüm, her attığım adımda ayaklarıma insanlar çarpıyorduBelki birinin adı Jaleydi,bir diğeri Nergis,belki Mahir de vardı aralarında belki Ahmet belki MehmetEn sonunda bir kaldırım köşesine oturdum Ben yaşamayı seçmiştim ve ona doğru koşmayı becerebilmiştim

Şimdi bana bir gözün nasıl kör oldu,niye kestiler kollarını dediklerinde hep aynı cevabı veriyorum:Yaşama sevincimden evladım,yaşama sevincimden

ALINTIDIR!!

YORUMLAR SİZE KALMIŞ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com