Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
büyüdüm

Büyüdüm Artık

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Büyüdüm Artık

Hüzünlü şiirler yazdığıma bakma, şiirlerdeki gibi acı işlemiyor yüreğime Yazıyorum öylesine

Çoktan unuttum uğradığım haksızlıkları, affettim sahiplerini Acımıyorum artık kendime Ölümlere de alıştım

Ben büyüdüm, büyüdüm galiba Nasıl büyümem ki, bu gün bayram annem de yok babamda Şimdi ben anneyim,

birazda baba Dün mezarlarına gittim, önce babama uğradım Teşekkür ettim babama bana bıraktıkları için

Bıraktıkları derken mal- mülkten bahsetmiyorum, onlarla hiç işim olmaz Mangal gibi yüreğini bana emanet edip gitti

Cesaretini, dünyayı bir oyuncak gibi görüşünü kucağıma bırakıp gittiNasır tuttu babamın özlemi, dile kolay,

tam sekiz yıl oldu babamla şöyle karşılıklı kahve içerken sigara tüttürmeyeli

Anacığımın başına gidince çok heyecanlandım Sardunyaları açmıştı üstünde Pembe renkte hemde

Pembe sardunyanın anlamı gelince aklıma tebessüm ettim, içime bir ferahlıktır esti ’Seninleyim’ diyordu sardunyalar

Ne çabuk yeşerdiler 10 ay oldu dikeli Ben büyüdüm güzel anam dedim Çocukluğumu seninle bir gömmüş olmalıyım

İhtiyaç da duymuyorum artık Çocuk dediğin annesine naz etmeli, annesine şımarmalı Ana dan başkası bunları çekmez ki

Hem sonra bunları bana yapan biri var Yirmi yaşında olsa bile kucağıma yatıp, benim sana yaptıklarımı yapıyor

Yanaklarımdan makas alıyor Senin anlayacağın çocukluk yapıyor işte

Ben büyüdüm, büyüdüm galiba Gözlerimde yaş kurumazdı eskiden Olur olmaz herşeye duygulanır,

kara bulutlar gibi dökülürdüm Şimdi ellerimle başkalarının yaşını kurutuyorum El dedimde aklıma geldi Eskiden ellerim üşür,

ısınması için sıcak bir avuç arardım Artık ellerimde üşümüyor Ben büyüdüm galiba

Şeker ve kolonyamı hazırladım, birazdan mahallemin çocukları gelecek, önce onlara elimi uzatacağım, tebessüm ederek

Sonra da minik elleriyle şekerlerime uzanacaklar Onları uğurlarken aklıma gelecek gene çocukluğum, ilk kez ağlamayacağım

Ben büyüdüm, büyüdüm artık, büyüklüğümün tadını çıkaracağım Kollarımı açıp, cesaret olacağım, şefkât olacağım

nilgün kurt

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com