Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
boşuna

Boşuna

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Boşuna

Boşuna Hikayesi - Boşuna İclal Aydın - İclal Aydın Yazıları

Hostes yırtınıp duruyor, "Kemer ikaz ışıkları sönene ve uçak tamamen durana kadar lütfen yerlerinizden kalkmayınız" Kimsenin umursadığı yok Sanki onlara söylenmiyor Herkes aynı anda telaşla yerinden fırlıyor Niyeyse? El bagajlarını hızla ele geçirme, palto giyme ve iki büklüm uçağın durmasını ve kapının açılmasını bekleme telaşındalar Herkeste aynı anda mı başgösteriyor bu kapalı yer fobisi?

'Mesuliyet duygusu'yla

Bu yazıyı Berlin'den yazıyorum size Feci yorgunum Son hafta neredeyse havaalanında yaşamaya başlayacaktım Biliyor musunuz, hep aynı şey oluyor Antalya, Ankara, Almanya uçağı fark etmiyor Kim olursa olsun herkeste nedense böyle bir "bu konuda ilkel kalma inadı" var Geçen hafta Ankara uçağının tamamını takım elbiseli beyler doldurmuştu İş adamı mı, siyasetçi mi artık her neyse Önümüzdeki koltukta oturan iyi giyimli genç adam uçak yere iner inmez yerinden fırladı ve tepemizdeki bagaj kapağını açtı Açar açmaz da içinde ne varsa üzerimize döküldü Şimdi ne söyleseniz boş "Ah, çok özür dilerim, bak tüh" filan diyerek üzerimizdekileri toparlamaya çalıştıysa da ne yani, oldu artık Bu kuyruk başına geçme takıntısı nedir yahu? Geçtiğinizde ne olacak? Uçağın dibinde sizi valizlerinize kavuşturacak olan otobüsün şoförü ilk binene para mı verecek? Yoksa bundan benim haberim mi yok? Köşe yazarları topluma faydası olacak yazılar yazmaktan mesul kişiler ise(!) bir kez daha yazmakta fayda görüyorum Belki başka bir bakış açısı edinenler olabilir "Vay! Evet bunu hiç düşünmemiştim" diyen bile olabilir Olmaz mı? olur olur valla

"Kapat diyom hanfendii"

Efendim:

• Kırmızı ışıkta durulur Yeşil ışıkta geçilir Sarı ışıkta hazırlıklı olunur

• Sıraya girildiği zaman beklenir Arkadan, yandan tuhaf tuhaf ittirilmez insanlar

• Yere tükürülmez Burundaki birikintiler halkın gözleri önünde iki parmak arasında çekilip kaldırıma fırlatılmaz

• Uçak tamamen durmadan ve ikaz ışıkları sönmeden ayağa kalkılmaz Ve sanırım en önemlisi

• Bazen şu cep telefonlarını biri gelse toplasa diyorum Silah gibi mesela Zira kendisi bir çeşit silahtı ve Antalya uçağındaki esmer hanım artık kiminle mesajlaşıyorsa, diyelim ki sevgilisiydi; havada ancak bu şekilde mesajlaşılırdı çünkü, bir mesaj uğruna ölüyorduk iyi mi? Önünde oturan bey kendisini uyardı Aynen şu şekilde: "Ohhha Hayret bi şey be Uçaktayız hanfendiii Kapat o telefonu diyom sana" Evet böyle dedi

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com