Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gökyüzünde, olurlar, yıldızlar

Neden Yıldızlar Gökyüzünde Olurlar

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Neden Yıldızlar Gökyüzünde Olurlar

Neden Yıldızlar Gökyüzünde Olurlar Hikayesi - Neden Yıldızlar Gökyüzünde Olurlar İclal Aydın - İclal Aydın Yazıları

Türk filmi takıntım artık bu sütunu takip edenler tarafından gayet iyi bilinmekte Bilmeyenler için tekrar edebilirim Türk filmleri bağımlılığım var Sabahın kör saati, gecenin bir yarısı demiyor, kanallarda sürekli eski bir film arıyorum Bu nedenle yazılarımda, sohbetlerimde, yaşamımda ne varsa işte her işimde, bu filmlerden bir takım izler taşıyorum

Neyse, bakın konuyu yine nereye getireceğim

Koleksiyon parçası

Televizyon programı yaptığım dönemlerde hayranlık duyduğum, tanımak istediğim kim varsa onunla buluşmanın en güzel yolunu bulmuştum Programıma davet ediyor, yılların birikmiş soruları ve merakıyla başlıyordum kesintisiz bir sohbete

O dönemde "yıldızların neden daima gökyüzünde olduklarını" bizzat öğrendim Türk sinemasının özel isimleri her sohbette beni bambaşka bir dünyaya götürüp bırakıyorlardı Mesela dünkü sohbetimde sözünü ettiğim Lale Belkıs Lale Hanım filmlerde burjuva kötü kadını oynardı hep anımsarsınız Onu tanıdığımda anlattıkları nasıl da şaşırtmıştı, nasıl da hayran bırakmıştı beni kendisine Tecrübesi, birikimi, kültürü, çok yönlülüğü, yetenekleri, zarifliği

Konuk olarak davet ettiğim tüm tecrübeli yıldızların hemen hemen hepsi, sözleştiğimiz saatten en az yirmi dakika önce her türlü ayrıntıyı düşünerek, hazırlanmış gelirlerdi Kendilerinden yaşça küçük ve deneyimsiz olmama rağmen saygılı bir sevgiyi eksik ermezlerdi sohbetlerinden Lale Belkıs da olsa böyleydi bu, Hülya Koçyiğit veya Sevda Ferdağ da olsa böyle Onları tanımak, onlarla sohbet etmek, filmlerinden söz etmek bile çok şey öğretti bana Çok istediğim halde bir türlü söyleşi yapamadığım Türkan Şoray'la bir gün garip bir yerde karşılaştım

Atatürk Kültür Merkezi'nin tuvaletinde Ben tam dışarı çıkıyordum ki kapıda burun buruna geldik "Allahım kara üzümler!" Kalakaldım Ama o son derece neşeli ve sevecen kucaklayıverdi beni Yaptığım işleri çok beğendiğini, yazdıklarım ve söylediklerim için bir türlü teşekkür etmeye fırsat bulamadığını filan söyledi Bir mutlu oldum ki Sonra pudramı ödünç verdim Pudrayı kullandı! Hâlâ bana verdiği şekilde saklıyorum O artık bir koleksiyon parçası bende Çünkü Pudranın ponponu Türkan Şoray'ın yüzüne değdi bir kere

Ve "oynayan"lar

Yani diyeceğim o ki; yıldızların her birini tanıdığımda onları yıldızlaştıran unsurların eskimeden, yıpranmadan onların önünden yürüdüğünü gördüm hep Hayran oldum, kendime birşeyler çıkardım bunlardan, unutmadım

Yeni ünlülerin bazılarının neden sahici olmadıklarını

"Olamadıkları"yla, "yapamadıkları'nı anladım

Bir "yıldızı" oynayanlar, bir "yıldıza" oynayanlar, yani "oynayanlar" tanıdım

Bir de "gerçek yıldızlar"

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com