Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bayan

Bayan X

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bayan X

Bayan X yatağından yavaş yavaş doğruldu

Bu sabahta canı çok yanıyordu Yatağın ucuna oturdu bir süre Hareketsiz öylece kala kaldı Eliyle kalbini yokladı sonra Kalbinde yine yüzlerce çivi saplıydı “Sökmem lazım bu çivileri bugün Ne pahasına olursa olsun!” dedi

Elini kalbinden içeri soktu Dikkatli ve ağır hareketlerle! En ufak dikkatsizlik geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilirdi

Bir çivi, iki çivi derken neredeyse tamamını çıkarmıştı çivilerin Yalnız her çıkardığı yerde bir yara kalmıştı çivilerden geriye “Olsun!” dedi “Kalbimde boşluklarla yaşamaya da alışırım nasılsa

Yalnız bir çivi kalmıştı kalbine saplı Ne kadar uğraşırsa uğraşsın söküp atamıyordu onu

Birkaç denemeden sonra sökemeyeceğini anlayınca vazgeçti

Ellerine baktı! Elleri kanıyordu

Banyoya yöneldi bir avuç dolusu kanla!

Ellerini yıkadıkça kan daha bir çoğalıyordu

“Yüreğimin yarası bu! Ben nefes aldıkça kanayacak!”

Aynadaki yüzüne baktı sonra Aynada onlarca yüz gördü kendine ait Hiç birisi bir diğerine benzemiyordu Gerçek yüzünü aradı Hangisi onun gerçek yüzüydü?

“ Ne fark eder ki?” dedi “Ha o, ha bu! Hiç birisi benim aradığım yüzüm değil ki! Ben yüzümü geçmişimde bıraktım Oysa vakit gelecek Geçmişle gelecek arasına sıkışıp kaldım

Banyodan çıkarken onlarca yüzünü de orda bıraktı

Bir su damlası gördü saksıdaki çiçekte Parmağını uzattı usulca

Şimdi o minicik su damlası koca bir deniz olmuş içine çekiyordu bayan X’i

Suda yüzeye çıkmak için çırpındıkça daha dibe batıyordu

Sonunda kurtulamayacağını anladığında çırpınmaktan vazgeçti, kendini akıntıya bıraktı

Ne kadar yol gitti bilmeden sürüklendi durdu akıntıyla

En son bir kayaya çarpıp durdu

Çarptığı kaya umduğundan daha çok acıttı canını Artık acımaz dediği kalbi tekrar kanamaya başladı İçi dışı kan doldu

Bir süre o kayada oyalandı Belki bir umut kurtulurum bu denizden diye

Her gün kalbinde kalan o tek parça çivinin acısıyla kanadı durdu

Umudunu yitirmeye başladığı bir anda anka kuşunu gördü Kanadına tutundu "belki" ümidiyle

Anka kuşunun görüntüsü güzel ama sesi çirkindi Bıraktı kanadını yarı yolda dayanamam ben diye

Bu kez düşüşü denize de değildi

Bir bilinmeze düştü

Karanlıktı artık her şey Önce yüzümü, şimdi de gözlerimi yitirdim dedi

Elleriyle kalbini yokladı O halen kanasa da atmaya devam ediyordu

Bayan X elleriyle ve kalbiyle bir ışık aradı

Belki bulurum umudu!

Dar bir koridor da elleriyle duvarlara tutunarak ilerledi Sonunda önüne bir kapı geldi Tokmağını eliyle şöyle bir yokladı

Tam açmak üzereyken kalbi “ Dur!” dedi “ Ya bu kapının ardında ölüm varsa?”

Bayan X kararsız kaldı Kapıyı açıp yeni bir maceraya başlamak mı, yoksa vazgeçip kendi zindanında kalmak mı?

Kalbini yokladı tekrar elleriyle

Kalbi halen kanıyordu!

Kalbine seslendi; “ Sen delik deşiksin ama halen yaşamak için uğraşıyorsun Oysa benim ne yüzüm var bakabildiğim, ne de gözlerim var görebildiğim Sen istiyorsan kendi zindanında yaşa ama ben yüzümü ve gözlerimi bulmaya gidiyorum

“Ben olmadan sen bir hiçsin!” dedi kalp

“ Sen varken hep böyle kanayacaksan, sen olmadan ölürüm daha iyi!” dedi bayan X

Kapının tokmağını çevirdi yavaşça ve bir adım attı kalbi olmadan boşluğa!

N B Ç

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com