Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
koltuğunda, olmak, yaşamının, yönetim

Yaşamının Yönetim Koltuğunda Olmak

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yaşamının Yönetim Koltuğunda Olmak

Hayatı yönetme - hayatta ön planda olabilmek - kendimizin farkına varabilme - yeteneklerimizin farkına varabilme

S
I Z L A N M A K,söylenmek asla derman değildir,çözümün parçası olamaz

Eskilerden bir taşlama/bir masal/bir fıkra vardır!

= İki tembel bir odada oturmakta imişBirisi içlenmiş ''biliyormusun zaman ne çabuk geçiyor?Geçen yıl şu minderdeydik,bu yıl bu minderdeyiz''demiş=

Gün Bankanın şahsa açtığı tüketim kredisi gibidir,İsterseniz onu tümden çeker,yatırım yapar,hayatınızı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için kullanırsınız

İster seniz çektiğiniz meblayı har vurup harman savurursunuz

İster seniz krediyi ne yapacağınızı bilmez bir halde bir kısmını çekersiniz derler

Evet aynen bu şekilde fakat bir farkı var çekmediğiniz,yani yaşamadığınız kısım bir sonraki GÜNE devrolmaz

Hayatınızın bahşedilen her anı kutsal sayılıp,özenle hakkını vererek,müsriflik yapılmadan yudum yudum FARK ederek yaşanıyormu?

İşte bu sonraki an lara ve günlere güzel bir yatırımdır

Yaşam direksiyonuna geçmeyip,geçmiş gibi yapar,yokuş aşağı yönetimsiz salıverirseniz en küçük kasiste,trafikteki diğerlerinin en küçük kusurunda kaza yaparsınız

Bu hata yada kasis ölümcül değilse aldığınız hasarı SIZLANARAK-BAŞKALARINI/HAYATI SUÇLAYARAK-ACINDIRARAK-HAKKETMEDİĞİNİZ İYİLİKLERİ BEKLEYEREK-SORUMLULUK ALMAYARAK-BAHANELER ARDINA SAKLANARAK telafi edemezsinizAncak içinize dert olur,yönetim koltuğuna geçmemeniz için bahane oluşturur

Direksiyondaysanız,dikkatliyseniz,ne yaptığınızı ve nereye gittiğinizi biliyorsanız,trafikteki diğerlerinin hakkınıza tecavüz etmesine mukavemet edersiniz

Tüm özeninize karşın yolunuza barikat oluşturulursa,yoldan çıkmanıza yada kaza yapmanıza sebep verilirse,o yaşam sahibine yaptığından sizin zarar gördüğünüzü belirtip şikayette bulunursunuzBir kusurla sizi zora soktuğuna kani olursanız düzeltmesini bekler yolunuza devam edersinizKASTİ ise en doğal hakkınız olan savunma ve def konumuna geçer kazanın/kusurun/sektenin telafisini siz cebren yaptırırsınız

Yaşamınızın YÖNETİM koltuğuna oturun

Sızlanmayın,yukarıdaki fıkrada olduğu gibi yaşanmamışlık hevesine kapılmayın,söylenmeyin DUYULUN,söylenecek olana/yüzün e söyleyin

Doğuştan sizinle olan yeteneklerinizi görmezden gelmeyin,küçümsemeyin

Onlar siz yönetimi ele aldığınızda orada,yanınızda olacaklar

Hayatı daha zengin,yaşanası ve huzurlu yaşamak istiyorsan veya tereddütlerin varsa,yaşamının yönetimini elinde tutan kimseden modelleme yapamıyorsan,görmemiş-gözlemlememişsen kendini,yeteneklerini ve yönetimi tanımak ve yönetmeyi başarmak için Kişisel gelişiminle ilgili bir şeyler yap

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com