Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
keki, mercimek

Mercimek Keki

Eski 06-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mercimek Keki

Mercimek keki tarifi - Mercimek keki yapilisi

Gereçler:

4 su bsu

2 su bmercimek

1 su bınce bulgur

yarım tatlı kasıgı tuz

ıstege baglı;karabiber,kekık

1 cay kasıgı pulbıber

1 demet kıvırcık

1 demet yesıl soğan

1 demet maydonoz

2 tane domates

yarım limon

Yapılışı:

ilk once 4 su bardağı suyu tencerede kaynayıncaya kadar bırakıyoruzssonra yıkadıgımız mercımegı suyun ıcınde suyunu ceken kadar bekletıyoruzsuyunu cekınce bulguru ılave edip karıstırıyoruz ve kapagını kapayıp 15 dk bekletıyoruzsonra yesılıklerı dograyıp tabı domatesıde dogradıktan sonra yarım lımonu ıcerısıne sıkıyoruz sonra beklettıgımız tencereyı alıp ıcerısne tuz koyuyoruz daha sonra kek kalıbını alıp alta yesıllıkler uzerıne harcımız oyle dolana kadar yapıyoruz en sonunda uzerıne pul bıber karabiber kekık ıstege baglı baharat cesıtlerını koyuyoruz ve sogduktan sonra 10 dk dolapta bekletıyoruzbu arada ben 13 yasındayım bu tarıf cok guzel ben kesıf ettım afıyet olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com