Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bisküvili, kremalı, pasta

Bisküvili Kremalı Pasta

Eski 06-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bisküvili Kremalı Pasta

bisküvili pasta tarifleri - kremalı bisküvili pasta nasıl yapılır - pasta tarifleri

Malzemeler
Bisküvi Hamuru İçin:

-3/4 bardak zeytinyağı

-2 yumurta

-1/2 bardak şeker

-kakao

-1 paket vanilya

-1 paket kabartma tozu

-2,5 bardak un (un miktarı unun cinsine göre değişebilir Aynı pastayı daha önce denediğimde daha fazla un kullanmıştım ve daha fazla kabarmıştı Bu sefer kırmızı paketli Söke un kullandım ki ekmek ,poğaça yapımında iyi sonuç veriyor, fakat kek kurabiye için uygun değil Bile bile kullandım Unun cinsine dikkat )
Kreması için:

-1 lt süt

-2 kaşık dolusu un

-2 kaşık dolusu buğday nişastası

-vanilya

-6-7 kaşık kadar esmer şeker ( bu sebeple krema bej renkte oldu)

Ve 1 adet 25 cm çapında kelepçeli pandispanya kalıbı
Yapılışı

Bisküvileri hazırlamak için verilen malzemeleri karıştırarak yumuşak bir hamur elde edin Hamuru üç eşit parçaya bölünİki parçasına kakao yedirip yoğurunÜç parça hamuru ayrı ayrı açarak- kalıp ölçüsünde- pişirin Kelepçeli kalıba önce kakaolu bisküvi sonra bol krema (krema ılık olacak) sonra beyaz bisküvi - krema en üste son kakaolu biküviyi koyup kalan kremayı boşaltınÜzerini çikolata ile süsleyin Soğutup buzdolabına kaldırın5-6 saat sonra yenmeye hazırKelepçeli kalıptan çıkarıp servis yapın İncecik koyduğunuz bisküviler kabarmış olacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com