Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kakaolu, keki, pandispanya

Kakaolu Pandispanya Keki

Eski 06-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kakaolu Pandispanya Keki

pandispanya keki nasıl yapılır - kakaolu pandispanya keki tarifi

Malzemeler

· 4 Adet Yumurta

· 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker

· 3 Türk Kahvesi Fincanı Un

· 2 Yemek Kaşığı Kakao

· 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağ

· 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su

· 1 Paket Kabartma Tozu

· 1 Paket Vanilya

Yapılışı

Yumurta aklarını cam bir kasede krem şanti kıvamına gelinceye kadar çırpın Şekerin yarısını ekleyin ve şeker eriyinceye kadar çırpın

· Ayrı bir kasede yumurta sarılarını, kalan şeker ve kaynar su ile şeker eriyinceye kadar yaklaşık 6-7 dk çırpın Şeker eriyince yağı ve çok az çırpın

Toz malzemeleri birlikte eleyin, yumurta akları ve sarıları ile birleştirerek çok az daha çırpın (bu aşamada mikser yerine çırpma teli yada tahta kaşık kullanırsanız daha iyi olur)

Yağlanmış ve unlanmış kalıba dökerek, önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 40-45 dk batırdığınız kürdan temiz çıkıncaya kadar pişirin (Benim fırınım tam 1 saatte pişiriyor ve ben 55 dk dan önce kapağını kesinlikle açmıyorum, siz fırınınızın performansına göre 45 dakikadan sonra kapağı çok az açarak kontrol edebilirsiniz)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com