Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, fethullah, gülen, hastalar, hocaefendiden, için

Fethullah Gülen Hocaefendi'den Hastalar İçin Dua

Eski 06-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cangirl75 Nickli Üyeden Alıntı

dogru haklisin tin incirmis zeytuni zeytin demekmis simdi bi göz attim ama zaten onun kücük kitabi var simdi nerede bilmiyorum hastalar risalesi sanirsam tek o kitapta yaziyordu zeytinimi yaginimi artik bilmiyorum bacagini ovusturup tin suresini okumus kesilmekten kurtulmus Arastirirdim ama bulamiyorum varsa baskalarinda bi baksinlar

Hastalar Risalesi Bediüzzaman Said Nursinin eseridir onu diyorsanız Hocaefendinin Dua Mecmuası adlı küçük bi dua kitapçığı da mevcuttur büyük bi de El Kulubud Daria(Kalplerin Yakarışı) adlı piyasadaki en kapsamlı dua kitabı da mevcuttur sizin söylediğiniz de doğru olabilir ama ben bunu kitaptan yazdım kardeşim hatta kitabın adını da verebilirim ''MFethullah Gülen'in Ruh Dünyasına Ayna - Ibretlik Hatıralar''

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Fethullah Gülen Hoaefendinin 1972 yılında doktorlar ayağınının birini keseceklerini söylemişlerdir Ve bundan sonrasını Hocaefendiden dinleyelim: Gece Sahurdan evvel kalktım bir kaba zeytinyağı koydum, salatu selam okuyarak zeytinyağını sürdüğüm bacağımı bir güzel ovaladımCenab-ı Hakka şu sözlerle teveccühte bulundum:

Mevlaye Salli ve Sellim Daimen Ebeda/ Ala Habibike Hayril Halki Kullihim
Huvel Habibullezi Turcaa Şefaatuhu/ Li Kulli Hevlin Minel Ehvali Muktehim

Anlamı:
Ey Yüce Rabbim, Sahibim ve Efendim! Bütün yaratıklarının hayırlısı olan Habibin Muhammed'e sonsuz saltu selam eyle! Zira Senin Habib'in, içimize endişe salan bütün musibetler ve katlanmak zorunda olduğumuz bütün korkular karşısında şefaatını umduğumuz yegane Zattır

Bu satırları defalarca okuduktan sonra şu mısraı çokça tekrar ettim:

Lev Na Sebet Kadrehu Ayatuhu i'zemen/ Ehyasmuhu Hine Yud'â Dariser Rimemi

Anlamı:
Mucizeleri O'nun kadru kıymetine denk büyüklükte cereyan etseydi, mübarek ismi anılınca çürümüş kemikler bile cana gelirdi

mealindeki bu sözün gönlümde tutuşturduğu mülahazalarla Şefkat Peygamberi 'nin himmetine ve onun şefaatiyle Rabb-i Rahim'in merhametine sığındım ''Yapısı bozulmuş bir uzuv yada ölmeye yüz tutmuş bazı hücreler ne ki, İnsanlığın İftihar Tablosu'nun ad hürmetine Allah Teala çürümüş kemikleri dahi diriltebilir'' düşüncesiyle, Rasülü Ekrem'in (sav) ruhuniyetinden bir iltimas talebinde bulundum Buna bir kaç gece devam ettim Bir hafta geçti yada geçmedi ağrılarım yavaş yavaş azaldı ve nihayet sona erdi Rahmet-i Sonsuza şükürler olsun, o gündür bacağımla alakalı öyle bir problem yaşamadım

Kaynak: M Fethullah Gülen'in Ruh Dünyasına Ayna - İbretlik Hatıralar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com