Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
efendimizin, peygamber, türbedarı

Peygamber Efendimizin Türbedarı

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Peygamber Efendimizin türbedarı,Osmanlıyı çok sevmektedirOsmanlı der başka bir şey demezmişCemal Öğüt hoca,bu pir-i fani zata Osmanlıyı neden bu kadar çok sevdiğini sorarBu pir-i fani olmuş,nurlu adam şu cevabi verir’Osmanlıyı sevmem için bir hatıram bile bana yeterde artar bile’ der

Cemal Öğüt hocanın ısrarı üzerine anlatmaya başlar:

1915 yılı haccına Hindistan ulemasından bir zat da gelmiştiBu zat,hem alim ,hem de deruni dünyası zengin bir Allah dostu idiHacdan evvel, Resulullah’ı ziyaret için Medine-i Münevvereye gelmiştiKendisiyle tanıştık, uzun sohbetler ettikFakat bir türlü gözünün yaşı gönlünün kederi dinmiyordu Bu hüznün günlerce devam ettiğini görünce sebebini sordum:

-Burası cennet bahçesi, Resulullahın mescidi, mekanı, makamı…Neden bu ziyaret sizi sevindirmiyor? Yoksa gözünüzden akan sevinç gözyaşlarımı?

O mübarek zat, gözyaşları daha da çoğalarak şu cevabı verdi:

-Keşke göz yaşlarım gönlümün sevinçlerini yansıtmış olsaydı!Maalesef öyle değil… Bana bunca yıl sonra, nasip oldu, o Güzeller Güzelini ziyarete geldim Yanında, yakınında özlem giderecektimFakat müşahede ettim ki Resulullah makamında değil…Acaba gerçekten müşahedem doğru mu? Öyleyse Resulullah niçin burada değil? Yoksa benim kalp gözümü körelmiş? Resulullahın varlığını neden hissedemiyorum? Hangi hatam, hangi günahım onunla olmaya, onunla dolmaya engeldir? İşte Medine-i Münevvereye geldim geleli bu düşüncelerle perişanım

Hindistan’dan gelen bu alim zat sözlerini bu şekilde bitirir Türbedar hayretler içerisinde kalmıştır Ne diyeceğini bilemez Hadise gerçekten şaşırmayı gerektirecek kadar karışıktır Bir kişi ta Hindistan’dan Resulullahı müşahede ederken nasıl olur da kabrinin başında onu müşahede edemez Bu işin içinde kesinlikle bir şeyler vardır ama nedir?

Bin bir düşünce içinde bu Hintli alime bir şeyi söylemeden yanından ayrılır türbedar Yine bu düşünceler içerisinde akşam geç vakit yatağına uzanır Rüyasında Resulullahı görecektir Gün boyu kafasını meşgul eden düşünceler şimdi Resulullahın açıklamaları ile izale olacaktır Resulullah türbedara şunları söyler:

-Evet hissedilen doğrudur Ben şimdi Medine’mde değilim, ÇANAKKALE’DEYİM… Çok zor durumda olan asker evlatlarımı yalnız bırakmaya gönlüm razı olmadı Şimdi onlara yardım ediyorum

Türbedar kafasındaki soruların cevabını, hem de bizzat türbenin gerçek sahibinden almıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com