Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
egzersizleri, geciktirmek, kırışıklıkları, olur, yogası, yüz

Yüz Yogası- Yüz Egzersizleri - Kırışıklıkları Geciktirmek Nasıl Olur?

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yüz Yogası- Yüz Egzersizleri - Kırışıklıkları Geciktirmek Nasıl Olur?

YÜZ YOGASI

ilk hareket doğru 3 derin nefes alırız

1adım yanaklar şişirilip kaşlar yukarı doğru gerilerek 10 a kadar sayarız bunu 3 kez tekrarlarız

2adım bu kez tam tersi yanaklar içeri 10 saniye 3 kez tekrar

3adım gülümsereyerek hem bir mola hemde yanaklar havaya

4adım şimdi gıdığı yok edelim,boynumuzu inceltelim

5adım komik ama çok yararlı tüm vücudu kasıp gevşetelim

6ve son adım şaşkın bir hal alıyoruz ve tüm yüz kaslarımızı gerip son 3 ü de tekrarlamış olduk

artık huzurluyuz çünkü her bir adımı 10 ar saniyeden 3 er kez yapıyoruz değil mi?

Cildinizin tazeliğini korumak ve kırışık oluşumunu önlemek için dikkat edilmesi gereken ilk madde cilt temizliğine çok dikkat edilmesidirİkinci adım ise cildinize yapacağınız ufak egzersizler olacaktır…

Kırışıklıklara Karşı Egzersiz

Yapacağınız bu egzersizler sayesinde kan dolaşımınız hızlanacakKan dolaşımının sağlıklı olmaması,cildinizde soluk bir görüntüye neden olurAynı zamanda kırışıklıklara da zemin hazırlarEgzersizleri düzenli bir şekilde yaptığınız zaman olumlu sonuçlar alacaksınız
Mimik hareketini sağlayan kasların defalarca kasılıp gevşemesi sonucunda esnekliğini kaybeden ciltte ilerleyen yaş faktörüde eklendiğinde derin izler otaya çıkmaktadırYüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemezYüz ifadesinde oluşan değişiklikler dışında kaslar hiç çalışmamaktadırSonuç olarak yüz kasları zayıflamaktadır
Düzenli sporun vücut kaslarına olan yararı gibi, bilinçli kas antremanıda yüz kaslarını güçlendirmektedir

Sarkık yanaklar için;

Üyeler Görebilir ]
Gülümseyin ve parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyunAğız ve yanak kaslarınız kulaklarınıza kadar kasıp,bırakın

Dudak kenarlarında oluşan sarkmalar için;

Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın ve ağzınızın yan kısmındaki kasları yukarı doğru itinBu hareket ayrıca üst dudağınızda kırışık oluşumunuda engelleyecektir

Göz etrafında oluşa kırışıklıklar için;
Üyeler Görebilir ]

Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyunHafifçe yanlara doğru itin ve gözlerinizi yarı kapatınGöz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin
Yorgun gözler için;
Gözlerinizi açabildiğiniz kadar açınKısa bir süre bekledikten sonra normal hale dönünGöz kapaklarında sarkma olanlar, bu arada göz çevresi kaslarınıda sıkmalıdırlar

Alın çizgileri için;

Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyduktan sonra aşağı doğru itinOluşan basınca alın ve kaş kaslarınızla karşı koyunKısa bir süre sonra gevşetin
Yüzde oluşan sarkmalar için;
Çenenizi ileriye doğru uzatın ve ağzınızı iyice açınBoyun ve çene kaslarınızı iyice kasıp, bırakınYanakları ve çeneyi sıkılaştırmaya yarayan bu hareketin çok büyük yararları vardırBu egzersizler cilt için büyük önem taşıyor
Ancak unutmamanız gereken en büyük etken,yorgun ve gergin bir yüz,insanı bir kaç kırışığın gösterdiğinden çok daha yaşlı ve çökük gösterirOnun için yüzünüzden gülümsemeyi hiç eksik etmeyin…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com