Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
büyük, hadisesi, yavşaklık

10 büyük 'yavşaklık' hadisesi

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

10 büyük 'yavşaklık' hadisesi

Tam olarak günlük kullanıma nasıl girdiği, bit bile değil yavrusunun nasıl argolaştığı ayrı bir hikâyedir Kendi küçüktür ama mide bulandırır, tarihimizde uzun polemiklere neden olmuşluğu da boldur Son haftaların 'sık kullanılanlarından' olan kelimemizin siciline bir bakalım

Kadir İnanır'dan linç güruhuna
En taze kullanım Türk Kızılayı'nın dergisine verdiği söyleşide Kadir İnanır'a Ahmet Kaya'nın linç edildiği gece soruluyor İnanır net: "Benim olduğum yerde benim arkadaşıma kim yanlış yapabilir? Üç-beş yavşak zibidinin haddine mi benim dostuma çatal bıçak atmak! O olay içerdeki program devam ederken çıkış kapısının önünde oldu, ben ne olduğunu bile anlayamadım Anladığımda Ahmet oteli terk etmişti zaten"

Haluk Bilginer'den kimi oyunculara
46 dergisine verdiği söyleşide mesleğin kutsallaştırılmasından yakınıp sonra yekten 'Oyuncuların çoğu yavşaktır' diye girdi, ortalık karıştı Bilginer'in tepkilere verdiği cevap özetleyici: "Bir marangoz övünmüş müdür hiç, babam öldüğünde atölyeye gidip iki masa bir büfe zımparaladım diye Ama 'yavşak' da ne kadar güzel bir sözcüktür, değil mi? 'Yav' diye alt perdeden başlayıp ş harfinden aldığı güçle surata tokat gibi patlar"

Fazıl Say'dan arabesk hadisesine
"Arabesk yavşaklığından utanıyorum" dedi, tarihin en lastikli 'yavşaklık' tartışması başladı Meselenin dibinde, Doğu'yla Batı'nın kesiştiği noktada bulunmakla övünen Türkiye, herkesin orasını burasını kesen bir yara, en demirbaş kültürel mesele vardı Dokunsanız bugün yine uzar

Ogün Samast'tan avukata
Duruşmalardaki pervasızlığıyla dehşet duygusu uyandıran Ogün Samast'ın, ikinci telefon konuşmasını Jennifer Lopez'le yaptığını söyleyecek kadar sınırlarını esnettiği bir 2008 günüydü Samast, Erhan Tuncel'in avukatı Fuat Turgut'a 'deli', 'lan' dışında defalarca 'yavşak' dedi Bunlar bir duruşma salonunda oldu, olabildi

Ahmet Taşgetiren'den Ahmet Hakan'a
Ahmet Hakan, 10 Eylül 2006'da 'Tarikata giriş raconu' başlıklı bir yazı yazdı Yeni Şafak gazetesi eski başyazarı Ahmet Taşgetiren, 13 Eylül tarihli yazısında, yazısından gocunduğu Ahmet Hakan'a cevap verdi Cevap, içinde 'yavşak' geçen bir metinle oldu; polemik haftalarca sarktı Hakan'ın bir de Haşmet Babaoğlu'ndan aldığı 'yavşak ruhlu' tamlaması var ki, içinden Ozzy Osborne'la Ayşe Özyılmazel'in bile geçtiği Teşvikiye skandalı, lüzumsuz çetrefilli bir hikâye

Yaşar Nuri Öztürk'ten bütün rakiplere
Kurucusu olduğu Halkın Yükselişi Partisi liderliğinden daha sonra istifa eden Yaşar Nuri Öztürk, 2005'te 'yavşak'ı seçim vaatlerine taşıdı Öztürk, paraları olmadığı için iktidara geleceklerini belirterek halka, "Biz para bulup yumuşaklaşıp, yavşaklaşıp başkalarının ve okyanus ötesi ülkelerinin istediği gibi bir parti olmayacağız Yalnızca hakkı yenmiş insanların karşısında boynumuz eğridir Onun dışında sertiz" beyanatında bulundu İddialıydı

Sedat Peker'den Küçük Onur'a
'Kelebek operasyonu' kapsamında yasal izinle yapılan teknik dinlemeler Sedat Peker'in unutulmaz telefon görüşmelerinin kamuoyuna yansımasına neden oldu Kesmeye kıyamadığımız diyalog 19 Nisan 2004 tarihli
Onur Sarıkaya (Küçük Onur): Selamünaleyküm babacığım Nasılsın?
Sedat Peker: Aleykümselam ulan sahtekâr, dolandırıcı p! Ulan, 'Görev ver babacığım' bu muydu lan, bu mudur?
Onur: Ben ne yapayım babacığım Ben tutuyorum, getiriyorum beğenmiyorsunuz, gönderiyorsunuz
SP: Eşoğlueşek sen de Discovery Channel niye seyrediyorsun?
Onur: Aşk olsun babacığım
SP: Devamlı o tip kanalları seyredince, hayvanlar âlemine karşı ilgi duyuyorsun Onların hemcinslerini bulup getiriyorsun yavşak Benim öyle bir dürtüm yok
Onur: Allah korusun babacığım
SP: O Sezai ne diyo? bile daha iyi diyo ya, seni dolandırıcı
Onur: Aynı meslekte olduğumuz için işime taş koydu
SP: Aynı meslekte olduğun için işine taş koymuyolar oğlum Başarısız köpek

Duygu Asena'dan Hülya Avşar'a
İnsan unutuyor, tarafların kim olduğuna bakınca inanamıyor Ama yaşanmış Hülya Avşar, 2003 yılında bir röportajında "Evliliğin yürümesi için duymayacak, konuşmayacak, görmeyeceksin" minvalinde laflar edince, Duygu Asena duruma sert bir perdeden el koymak istemiş "Kadınlar bu kadar aptal, seviyesiz, yalak yavşak olmamalılar" diye karşılık vermiş Tabii ki laf uzamış Hülya Avşar, "Duygu Asena aşk ile seksi karıştırıyor Bırak toplum için bir şey yapmayı, üstelik tehlike arz ediyor" diye buyurmuş, içinde aşk ve seks olunca magazin âlemi kaynamış da kaynamış

Deniz Baykal'dan Kemal Unakıtan'a
En şaibelisi CHP'nin o dönemki genel başkanı Deniz Baykal'ın basına kapalı CHP Parti Meclisi'nde gerçekten bu lafları edip etmediği hâlâ net değil Ama söylenti Baykal'ın, Süleymaniye'deki çuval olayı yüzünden hükümeti perişanlıkla suçlamasının ardından, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan için "Tahtakale iktisatçısı, uyanık, çakal, yavşak biri" dediği şeklinde Sene 2003'tü, Unakıtan dava açmadı, üzerinden çok sular aktı

Cavit Çağlar'dan Mesut Yılmaz'a
En net hatırlanan 'yavşak' hadisesi
1993'te dönemin Devlet Bakanı DYP'li Cavit Çağlar, muhalefet lideri ANAP lideri Mesut Yılmaz'a kızıp "Mesut yavşaktır Beni konuşturmasın, onu sokağa çıkamaz hale getiririm" dedi Mahkemeye başvuran Yılmaz dört yıl sonra davayı kazandı; Çağlar, 260 milyon lira tazminat ödemeye mahkûm oldu Fakat sinirler yatışmamıştı, Çağlar'dan ikinci iddialı ve unutulmaz laf geldi: "Parasıyla değil mi? Hem söylerim hem öderim"
(Pınar Öğünç / Radikal)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com