Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duyguların, geometrisi

Duyguların Geometrisi

Eski 06-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Duyguların Geometrisi

Önce sevdimsevdiğimi öğrendim, sevebildiğimi farkettim: sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm
Affetmeyi öğrendim: affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğunu farkettim

Pişman oldum; pişman olduğumu itiraf ettim, pişman oldukça, hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm

Hatırlamayı öğrendim: hatırladıkça sevgilerimin karekökünü bulup, onlardan hüznü çıkardığımı farkettim

Değer vermesini öğrendim: değer verdikçe sevgilerin küpünü bulup, onları mutlulukla çarpabildiğimi gördüm

İltifat etmesini öğrendim:iltifat ettikçe, insanlarla aramdaki en kısa mesafenin bir tebessümün resmettiği eğri bir çizgi olduğunu gördüm

Özür dilemesini öğrendim:özür diledikçe nefretin ve öfkenin sonsuza bölündüğünü, böylece dargınlıkların limit sıfıra giderken yok olduğunu farkettim

Aşık oldum, aşkı tattım: böylece bir üçgenin iç açılarının toplamının 180 dereceyi aşıp, bütün yamukları kendi içinde barındıra bildiğini gördüm

Hüzünlendim:hüznü sevdim, hüznün kalbime dokunmasına izin verdimböylece bütün mutlulukların ve zevklerin sonunda ayrılık çizgisine teğe geçip geri döndüğünü gördüm

Ve bir gün öleceğim:kesinlikle öleceğim ve öldüğüm gün anlayacağım ki, yaşadığım hayat, paydası sonsuz olan basit bir kesirden ibaremiş kesrrin payında ne olursa olsun, ne kadar çok şey biriktirmiş olursam olayım, hepsi son işlemde sıfıra eşitleniyorkesrin üzerine , yani bu dünyaya, sonsuzluk içinden bir şeyler koymam gerekiyor yoksa elde var sıfır

tüm bu işlemlerin sağlamasını yapmak isterseniz, kalbinize bir bakın

alinti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com