Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
enver, ören

Enver Ören ( 10.02.1939)

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Enver Ören ( 10.02.1939)

10 Şubat 1939'da Denizli'nin Honaz nahiyesinde dünyaya gelmiştir Ilk ve Orta tahsilini Denizli'de bitirerek Kuleli Askeri Lisesine, oradan da Istanbul Üneversitesi, Fen Fakültesi'ne girdi 1961 yılında Lisans öğretimini başarıyla tamamladıktan sonra kazandığı NATO bursu ile, birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere Napoli'ye gitti Dönüşünde bir müddet öğretim görevlisi olarak üniversite de çalıştı Anarşi ve terör olaylarının üniversitelere sıçraması ve üniversitelerde bilim yapmanın adeta imkansız hale gelmesi üzerine, 1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrılmak mecburiyetinde kaldı Birkaç idealist genç arkadaşıyla birlikte, ülke şartlarının kendilerine yükseldiği misyonun gereği olarak gazeteciliğe başladıÇıkardığı gazete önce Hakikat sonra Türkiye adını aldı Bu olayı "ikinci doğumum" şeklinde niteleyen Dr Enver Ören; gazetecilikle beraber iş dünyasında da saygın bir yer edindiHalen İhlas Holding ve bağlı şirketleriyle ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunuyor
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com