Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayla, kutlu

Ayla Kutlu

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ayla Kutlu

15 Ağustos 1938 tarihinde Antakya’da doğduİlk ve orta öğrenimini Antakya, İskenderun, Gaziantep’te tamamladıAnkara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi (1960)
Personel Eğitim, Organizasyon, Metod konularında çeşitli kamu kuruluşlarında çalıştı, şimdi serbest yazarİlk hikaye ve yazıları Özgür İnsan dergisinde Aygen Berel adıyla yayımlandı (1976-1977) 13 Antalya Film Festivali’nde film öyküsü dalında ikincilik kazandı

ESERLERİ

Romanları: Kaçış (1979), Islak Güneş (1980), Cadı Ağacı (1983), Tutsaklar (1983), Bir Göçmen Kuştu O (1985), Hoşçakal Umut (1987), Kadın Destanı (1994) Ayrıca üç hikaye kitabı vardır: Hüsnüyusuf Güzellemesi (1984), Sen de Gitme Triyandafilis (1990), Mekruh Kadınlar Mezarlığı (1995) Çocuk kitapları: Merhaba Sevgi, Yıldız Yavrusu, Başı Kuştu Çocuk, Küçük
Mavi Tren, Kendini Köpek Sanan Ayakkabılar, Harika İkizler

Bunlardan Bir göçmen Kuştu O Madaralı 1986 Roman Ödülü’nü, Hoşça kal Umut 1988 Rüştü Koray Ödülü’nü, Sen de Gitme Triyandafilis 1991 Sait Faik Hikaye Armağanı’nı, Mekruh Kadınlar Mezarlığı Yunus Nadi Ödülü’nü aldı Beş tane yapıtı filme alındı Öyküleri, Arapça, İngilizce, Almanca ve Flamanca’ya çevrildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com