Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1955, batum, süheyl

Süheyl Batum ( 1955)

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Süheyl Batum ( 1955)

ProfDrSüheyl BATUM

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

1955 yılında İstanbul'da doğduÖğrenimini Galatasaray Lisesinde tamamladı 1979 yılında Paris Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi

1980 İstanbul Üniversitesi'de Anayasa Hukuku üzerine asistanlık yapmaya başladı 1985 yılında "Referandum politik katılımdır"teziyle doktorasını tamamladı

1996 yılında "Avrupa İnsan Hakları Anlaşması ve Türkiye üzerine Etkileri" isimli teziyle Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde profesör ünvanını aldıHala Anayasa Hukuku üzerine dersler vermektedir Babası eski demokrat partili bir bakan olan Süheyl Batum, siyasete yakınlığı ile de tanınmaktadır

Babası eski demokrat partili bir bakan Bu bakımdan siyasete uzak değil Akıcı üslubu ve düzgün vizyonu ile televizyon programlarının aranan ismi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com