Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beyanname, elektronik, formu, gönderme, taahhütnamesi, talep

Elektronik Beyanname Gönderme Talep Formu ve Taahhütnamesi

Eski 02-21-2012   #1
Şengül Şirin

Elektronik Beyanname Gönderme Talep Formu ve Taahhütnamesi

EK: 1
ELEKTRONİK BEYANNAME GÖNDERME
TALEP FORMU VE TAAHHÜTNAMESİ
//
Vergi Dairesi Müdürlüğüne / Başkanlığına

Beyannamelerimi elektronik ortamda göndermek istiyorum Talebimin değerlendirilmesini ve tarafıma parola, kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresi verilmesini arz ederim

MÜKELLEF KİMLİK/ADRES BİLGİLERİ(*)
Vergi Kimlik Numarası

TC Kimlik Numarası

Adı, Soyadı / Unvanı

Ticaret Sicil No

Doğum Yeri /Tüzel Kişilerde Kanuni Merkezi

Doğum Tarihi / Tüzel Kişilerde Kuruluş Tarihi

Adresi

Bağlı Bulunduğu Oda ve Sicil No

Telefon Numarası

Faks Numarası

Elektronik Posta Adresi

Tarafıma elektronik beyanname gönderme yetkisinin verilmesi halinde;
1Bakanlık tarafından beyannamelerin elektronik ortamda gönderilmesi ile ilgili yayımlanan genel tebliğ ve diğer ilgili düzenlemelerle getirilecek usul ve esasların tümüne uyacağımı,

2Tarafıma verilmiş kullanıcı kodu, parola ve şifreden sorumlu olduğumu ve herhangi bir üçüncü kişiye açıklamayacağımı ve kullanımına izin vermeyeceğimi, kullanıcı kodu, parola ve şifreyi başka amaçlarla kullanmayacağımı, işyerimin satışı, transferi ve işi bırakmada kullanıcı kodu, parola ve şifremi kimseye devretmeyeceğimi, kiralayamayacağımı ve satmayacağımı, almış olduğum kullanıcı kodu, parola ve şifrem ile başkaları tarafından işlem yapıldığını öğrendiğim anda Gelirler Genel Müdürlüğü 444 0 435 nolu Çağrı Merkezine veya bağlı olduğum vergi dairesine bildireceğimi,

3Kullanıcı kodu, parola ve şifrenin kullanımı suretiyle yapılan işlemlerin, kendim veya yetkili kişilerce yapılmadığı yönünde bir iddia ileri sürmeyeceğimi ve tüm kullanımlardan sorumlu olduğumu, kullanıcı kodu, parola ve şifrenin yetkisiz kişilerce kullanıldığını öğrendiğim anda (şifrenin, parolanın ve kodun kaybedilmesi, çalınması vb durumlar dahil) Gelirler Genel Müdürlüğü 444 0 435 nolu Çağrı Merkezine veya bağlı olduğum vergi dairesine bildireceğimi, bu bildirim anına kadar yapılan işlemlerden ve kullanımdan bizzat sorumlu olacağımı,

4Elektronik ortamda yapılan işlemlerin tespit ve tevsikinde ilgili vergi dairesi ve Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Merkezi kayıtlarının esas alınacağını,

5Kullanıcı kodu, parola ve şifre kullanılarak düzenlenen ve tarafımca onaylanarak manyetik ortamda gönderilen bildirim ve beyannamelerin tarafımdan imzalanmış sayılacağını,

kabul ve taahhüt ediyorum

Mükellef / Kanuni Temsilci (ler)
Adı Soyadı
İmza
Tarih

(*) Adi ortaklık şeklindeki mükellefiyetlerde ortaklığa ait bilgiler yazılacaktır

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com