Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
belediyesinden, büyükşehir, faydalanabilir, İstanbul, kartı, kimler, programı, sosyal, yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Sosyal Yardım Kartı Programı: Kimler Faydalanabilir?

Eski 07-20-2024   #1
Şengül Şirin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Sosyal Yardım Kartı Programı: Kimler Faydalanabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ihtiyaç sahibi vatandaşların ekonomik zorluklarını hafifletmek amacıyla Sosyal Yardım Kartı uygulamasını devreye soktu Bu kart sayesinde dar gelirli aileler, marketlerde temel ihtiyaçlarını karşılama imkanı buluyor Ancak bu yardımdan yararlanmak için bazı önemli başvuru koşulları ve öncelikler bulunuyor İşte İBB Sosyal Yardım Kartı'nın detayları, kimlere verileceği ve başvuru kriterleri:

İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İBB Sosyal Yardım Kartı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bir yardım programıdır Kart, kullanıcıların anlaşmalı marketlerde alışveriş yapmalarını sağlamakta ve temel gıda ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır

Kimler Bu Karttan Yararlanabilir?

- ** İstanbul'da İkamet Edenler:** İBB Sosyal Yardım Kartı'na başvuruda bulunabilmek için ailenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmesi gerekmektedir

- **Düşük Gelirli Aileler:** Kişi başına aylık gelir ortalaması, asgari ücretin 1/3'ü altında olan aileler bu kart için başvuruda bulunabilir

Öncelikli Başvuru Sahipleri

Sosyal Yardım Kartı, özellikle aşağıdaki gruplara öncelikli olarak verilmektedir:

- **Yaşlılar**: Sağlık durumu zayıf olan yaşlılar
- **Yetim ve Öksüzler**: Ebeveynlerini kaybetmiş çocuklar
- **Engelliler**: Fiziksel ya da zihinsel engelli bireyler
- **Dul veya Hasta Kadınlar**: Eşini kaybetmiş veya sağlık problemi olan kadınlar
- **İşsizler**: Sigortalı bir işte çalışmayan, muhtaç olan bireyler

Kart Hangi Durumlarda Verilir?

İBB Sosyal Yardım Kartı, aşağıdaki durumlarda ihtiyaç sahiplerine verilmektedir:

- Sağlıksız, engelli veya kimsesiz yaşlılar
- Düzenli gelir ile bakmakla yükümlü asker yakınları
- Eşini kaybeden ya da eşi cezaevinde olan kadınlar

Kimler Başvuramaz?

- Emekli maaşı, engelli maaşı veya dul aylığı alan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir
- Türkiye'de vatandaşlık kazanmış mülteciler ve sığınmacılar, programa başvurabilir

Başvuru Süreci

İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu için gerekenler:

1 **Online Başvuru:** Başvurular, [sosyalyardimibbgovtr](https://sosyalyardimibbgovtr) adresi üzerinden yapılabilir
2 **Başvuru Sonucu:** Başvuru sonucunu öğrenmek için, [buradan](https://sosyalyardimibbgovtr/basvuru-sorgulama) sorgulama yapabilirsiniz

Başvuru Değerlendirme Süreci

Her başvuru, İBB tarafından titiz bir şekilde incelenir Değerlendirme sürecinde öncelik sırasına göre hareket edilir ve ihtiyaç sahiplerinin durumları göz önünde bulundurularak karar verilir

Sonuç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Yardım Kartı projesi, ihtiyaç sahibi ailelere büyük bir destek sunmaktadır Başvuru yapmayı düşünen vatandaşların, belirlenen koşullara uygun olarak gerekli adımları atmaları önerilmektedir Ekonomik zorlukların hafifletilmesi adına atılan bu adım, toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşma anlayışını güçlendirmeye katkı sağlayacaktır

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com